Popol Stephena Hawkinga bude uložený vedľa Newtona a Darwina vo Westminsterskom opátstve

370495_hawking 676x467.jpeg

LONDÝN 20. marca (WebNoviny.sk) – Popol slávneho britského fyzika Stephena Hawkinga uložia vo Westminsterskom opátstve v Londýne vedľa hrobov Isaaca Newtona a Charlesa Darwina. Uviedol to v utorok hovorca opátstva John Hall s tým, že sa to stane neskôr v tomto roku.

Podľa jeho slov je „úplne zodpovedajúce“, aby Hawkingove pozostatky boli uložené vo Westminsterskom opátstve „vedľa týchto jeho vynikajúcich vedeckých kolegov“.

Odporúčame:
Vo veku 76 rokov zomrel teoretický fyzik Stephen Hawking

Hawking, ktorý zomrel minulý týždeň vo veku 76 rokov, bol jedným z najuznávanejších fyzikov vo svete napriek tomu, že trpel amyotrofickou laterálnou sklerózou. Zaoberal sa kozmológiou a fyzikou čiernych dier. Objavil tepelné žiarenie čiernych dier.

Je autorom mnohých kníh ako napríklad Stručná história času (1988) a Vesmír v orechovej škrupinke (2001). Od roku 1979 pôsobil ako profesor matematiky na univerzite v Cambridge, pričom od roku 2009 bol emeritným profesorom.

Viac k témam: Charles Darwin, Isaac Newton, Stephen Hawking, Westminsterské opátstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Popol Stephena Hawkinga bude uložený vedľa Newtona a Darwina vo Westminsterskom opátstve © SITA Všetky práva vyhradené.

20. marca 2018