Poplach v Česku: Anonym nahlásil bomby na viacerých miestach

České dráhy obmedzili premávku na pražskej hlavnej železničnej stanici, a to od 12.15 h do 12.45 h. Kompletné obmedzenia možno zistiť a sledovať na webovej stránke Českých dráh. Praha 10. mája (WebNoviny.sk) – Anonym dopoludnia oznámil v telefonáte uloženie výbušniny na niekoľkých miestach v Českej republike. Polícia evakuovala pražský magistrát a odpoludnia je prerušená aj premávka na staniciach v Prahe, Pardubiciach a Plzni. Informoval o tom český spravodajský server Novinky.cz.

České dráhy obmedzili premávku na pražskej hlavnej železničnej stanici, a to od 12.15 h do 12.45 h. Kompletné obmedzenia možno zistiť a sledovať na webovej stránke Českých dráh. Anonym nahlásil uloženie výbušnín nielen polícii. Tá prijala opatrenia, ktoré však médiám z taktických dôvodov bližšie nekonkretizovala. Ľudia dostanú informácie od hliadok priamo na miestach, kde policajti zasahujú, uviedli Novinky.cz.

Bomba bola ohlásená takisto v Pardubiciach. Polícia krátko po 10.00 h začala vypratávať radnicu a záhradky reštaurácií a kaviarní na historickom Pernštýnskom námestí. Podľa informácií denníka Právo boli ohlásené výbuchy niekoľkých bômb v Pardubiciach napoludnie – vrátane stanice.

Podľa plzenskej polície sa anonymná hrozba výbuchom týka aj tamojšej hlavnej stanice, kde bola dopoludnia obmedzená premávka. Ľudia museli odísť i zo všetkých budov magistrátu. V Jičíne anonym oznámil uloženie bomby na mestskom úrade. Z dvoch budov evakuovali 150 úradníkov, na mieste je polícia.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2016