Polícia zadržala na Liptove obchodníkov so zbraňami

Z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami obvinili tri troch Ružomberčanov, jeden z nich je stíhaný na slobode.. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest na tri až osem rokov.BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) – Skoro dve desiatky zbraní, medzi nimi aj zakázané, a stovky nábojov zaistili policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pri minulotýždňovej akcii na Liptove. Z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami obvinili tri troch Ružomberčanov.

Ako informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, zbrane prerábali a ponúkali na predaj bez povolenia. Išlo o pištole, samopaly, aj útočné pušky. Niektoré z nich boli prerobené na streľbyschopné z expanzných zbraní. V ponuke mali aj tlmiče a náboje.

Pri domových prehliadkach policajti zaistili dve útočné pušky, tri samopaly a jedenásť pištolí, jedna z nich bola signálna s vloženou hlavňou. V rukách polície skončilo aj viac ako 1500 nábojov rôzneho kalibru a ďalších 12 škatúľ streliva a deväť tlmičov. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest na tri až osem rokov. Jeden z Ružomberčanov je stíhaný vo väzbe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2016