Polícia zadržala 44 ľudí podozrivých z plánovania teroristických útokov

ISTANBUL 13. júla (WebNoviny.sk) – Turecká polícia zadržala 44 ľudí podozrivých z plánovania teroristických útokov a prepojenia na kurdských militantov. Sú medzi nimi aj podozriví z dvoch vlaňajších teroristických útokov v Istanbule. Istanbulský guvernér Vasip Sahin vo štvrtok informoval, že jeden zadržaný je podozrivý z organizovania decembrového útoku pri futbalovom štadióne, počas ktorého zomrelo 46 ľudí.

Odporúčame:
Pri protiteroristickej operácii polícia zastrelila piatich militantov Islamského štátu

Muž vtedy v poslednej chvíli opustil vozidlo, v ktorom bola uložená nálož. Ďalší muž zrejme organizoval minulý rok v júni bombový útok na autobus prevážajúci ťažkoodencov, pri ktorom zahynulo 11 ľudí. K útoku sa vtedy prihlásila militantná skupina Sokoli oslobodenia Kurdistanu (TAK), ktorá je odnožou Kurdskej strany pracujúcich (PKK). Sahin uviedol, že operácie, pri ktorých špeciálne ozbrojené jednotky zadržali kurdských militantov v Istanbule a štyroch ďalších provinciách, zachránili mesto od závažných útokov.

Viac k témam: Islamský štát, terorizmus, Turecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zadržala 44 ľudí podozrivých z plánovania teroristických útokov © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2017