Polícia sa vyjadrila k prítomnosti riaditeľa protikorupčnej jednotky NAKA na mieste vraždy Kuciaka a jeho priateľky

369079_jan kuciak vrazda 676x451.jpg

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) – Riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer bol na mieste vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky približne 10 hodín od oznámenia s cieľom zisťovať, či pri obhliadke miesta činu neboli zistené informácie, ktoré môžu mať súvis s činnosťou respektíve s prípadmi, ktoré jednotka vyšetruje.

Polícia odmieta zavádzajúce tvrdenia

Podľa vyhlásenia Prezídia Policajného zboru vôbec nebol na mieste činu, teda v dome. „Odmietame opäť zavádzajúce tvrdenia o účelovosti jeho prítomnosti z iného, než služobného dôvodu,“ uvádza Policajný zbor.

Odporúčame:
Na mieste vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky sa objavil policajt spájaný s oligarchom

Zmyslom vzniku Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru bolo podľa polície zlepšiť vymieňanie si informácií medzi špecializovanými zložkami v súvislosti s trestnými činmi, ktoré vyšetruje NAKA. Aj v súčasnosti pracujú na prípade všetky národné jednotky NAKA, dodáva polícia.

Trend označil situáciu za nezvyčajnú

Na mieste činu, kde našli zavraždeného novinára webu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, sa v pondelok ráno, pár hodín po objavení obetí, medzi prvými objavil aj šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer.

Uviedol to na svojej internetovej stránke týždenník Trend s tým, že situáciu označil za nezvyčajnú, keďže do jeho pôsobnosti vraždy nepatria. Krajmera však podľa týždenníka spája niečo konkrétne s Jánom Kuciakom.

„Šéf protikorupčnej jednotky NAKA je nepriamo prepojený na oligarchu Norberta Bödöra, o čom v minulosti písali Aktuality.sk. A bol to práve zavraždený novinár Ján Kuciak, ktorý monitoroval biznis Bödörovcov,“ uvádza Trend. Portál Aktuality.sk, pre ktorý zavraždený novinár pracoval, pred necelým rokom odhalil, že Krajmerova manželka má napojenie na vplyvného podnikateľa Norberta Bödöra spájaného so Smerom-SD, pripomenul týždenník.

Viac k témam: Ján Kuciak, NAKA Národná kriminálna agentúra, Róbert Krajmer, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia sa vyjadrila k prítomnosti riaditeľa protikorupčnej jednotky NAKA na mieste vraždy Kuciaka a jeho priateľky © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2018