Polícia pátra po Sinead O’Connor, ktorá sa údajne stratila

Hudobníčkino zmiznutie nahlásili telefonátom, keď sa v nedeľu nevrátila z prechádzky na bicykli.

BRATISLAVA 16. mája (WebNoviny.sk) – Polícia z mesta Wilmette z amerického štátu Illinois pátra po írskej speváčke Sinead O’Connor, ktorá sa údajne stratila počas nedeľňajšej prechádzky na bicykli. Informoval o tom hudobný magazín Billboard, ktorému to zástupca miestnej polície potvrdil v stanovisku. „O’Connor údajne na bicykli opustila územie Wilmette o šiestej hodine ráno a nevrátila sa. Telefonujúci vyjadril obavy o jej zdravie a ďalšie informácie zatiaľ nie sú dostupné,“ uviedol.

Podľa portálu TMZ bola hudobníčka klasifikovaná ako nezvestná so sklonmi k samovražde. Naposledy ju videli na motorizovanom bicykli s ružovým košíkom. Mala oblečenú čiernu bundu s kapucňou, čiernymi koženými nohavicami a mikinou s nápisom Írsko. Štyridsaťdeväťročná interpretka mala v posledných rokoch psychické problémy, o ktorých verejne hovorila. Trpela napríklad posttraumatickou stresovou poruchou, depresiami a mala samovražedné sklony. Jej hovorca sa k situácii zatiaľ nevyjadril.

Sinéad Marie Bernadette O’Connor zaujala verejnosť už počas 80. rokov minulého storočia, a to vďaka debutovému albumu The Lion and the Cobra (1987).

Celosvetovú slávu jej však priniesla v roku 1990 pieseň Nothing Compares 2 U. Tá bola súčasťou jej druhej štúdiovky I Do Not Want What I Haven’t Got (1990), na ktorú postupne nadviazala nahrávkami Am I Not Your Girl? (1992), Universal Mother (1994), Faith and Courage (2000), Sean-Nós Nua (2002), Throw Down Your Arms (2005), Theology (2007), How About I Be Me (And You Be You)? (2012) a I’m Not Bossy, I’m the Boss (2014).

Informácie pochádzajú z webstránok www.billboard.com, www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. mája 2016