Policajti prehľadávali porast pri Veľkej Mači, kde zabili novinára Kuciaka a jeho snúbenicu

371025_velka maca 676x449.jpg

VEĽKÁ MAČA 27. marca (WebNoviny.sk) – Desiatky policajtov prehľadávali v utorok dopoludnia lesný porast na okraji obce Veľká Mača, kde pred viac ako mesiacom zatiaľ neznámy páchateľ úkladným spôsobom zavraždil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Mačianský háj prehľadávali aj so služobnými psami.

Základňu si policajti urobili na miestnom futbalovom štadióne, kde prišli dvoma autobusmi a viacerými služobnými autami. Priamo na mieste o tom, čo konkrétne hľadajú, odmietli policajti hovoriť s vysvetlením, že nie sú kompetentní informovať médiá. Agentúra SITA v tejto súvislosti oslovila Prezídium Policajného zboru SR.

Odporúčame:
Aktualizované: Prokurátor prehovoril o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Reportéra portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zastrelili v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta 21. februára z krátkej guľovej zbrane kalibru 9 milimetrov. Úkladná vražda investigatívneho novinára podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara pravdepodobne súvisí s jeho prácou.

Doteraz vyšetrovatelia vykonali v tejto veci takmer 200 výsluchov svedkov, podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry bol zadokumentovaný pohyb pravdepodobného páchateľa a zistené aj ďalšie skutočnosti, ktoré však prokuratúra zatiaľ nemôže prezentovať.

Viac k témam: Ján Kuciak, krimi, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti prehľadávali porast pri Veľkej Mači, kde zabili novinára Kuciaka a jeho snúbenicu © SITA Všetky práva vyhradené.

27. marca 2018