Policajti počas akcie „Vespa“ zadržali metamfetamín a obvinili Petru, Juraja aj Štefana

372062_imgl7963 676x451.jpg

BRATISLAVA 19. februára (WebNoviny.sk) – Polícia v Trnavskom kraji obvinila v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou tri osoby.

Policajti pracovali na odhalení osôb niekoľko týždňov, pričom počas akcie 14. februára s označením Vespa zadržali viac ako 23 mg metamfetamínu, z čoho by sa podľa predbežnej expertízy dalo vyrobiť celkovo minimálne 170 obvyklých jednorazových dávok drogy.

Vyšetrovateľ zároveň obvinil 37-ročnú Petru K., 33-ročného Juraja S. a 38-ročného Štefana B. zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spáchaný formou spolupáchateľstva.

Juraj S. a Petra K. sú stíhaní na základe rozhodnutia súdu väzobne. V zmysle zákona im hrozí za predaj a distribúciu drog trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Agentúru SITA o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Viac k témam: drogy, metamfetamín, protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti počas akcie „Vespa“ zadržali metamfetamín a obvinili Petru, Juraja aj Štefana © SITA Všetky práva vyhradené.

19. februára 2019