Policajná inšpekcia bude vyšetrovať aj prípravu vraždy Šufliarskeho, rozhodla ministerka Saková

402050_sak_suf.jpg

BRATISLAVA 6. februára (WebNoviny.sk) – Okrem vyšetrovania vraždy prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica prebrala policajná inšpekcia aj prípad prípravy vraždy námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Dohoda polície a prokuratúry

Novinárom to po zasadaní vlády povedala ministerka vnútra Denisa Saková. „Dôvodom bol hlavne únik informácii,“ povedala s tým, že rozhodnutie o oddelení týchto prípadov od vyšetrovania vraždy novinára Kuciaka bolo výsledkom dohody vedenia polície a prokuratúry.

„Na spoločnom rokovaní padli argumenty, prečo sa v rámci vecnej a miestnej príslušnosti tieto dve trestné konania budú viesť na úrade inšpekčnej služby,“ skonštatovala.

Snaha o zastavenie únikov informácií

Ministerka vnútra Denisa Saková v utorok odňala časť prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka, ktorá sa týka prípravy vraždy prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku a bývalého ministra vnútra a právnika Daniela Lipšica vyšetrovaciemu tímu Kuciak a dala ho Inšpekcii ministerstva vnútra SR.

Odôvodnila to snahou o zastavenie únikov informácii zo spisu. Generálna prokuratúra SR dnes vydala stanovisko, v ktorom rozhodnutie označila za výsledok dohody a tiež odôvodnila nutnosťou prioritne vyšetriť dvojnásobnú vraždu

Viac k témam: minister vnútra SR, ministerstvo vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajná inšpekcia bude vyšetrovať aj prípravu vraždy Šufliarskeho, rozhodla ministerka Saková © SITA Všetky práva vyhradené.

6. februára 2019