Pojazdná ambulancia vyrazila za Vami do 46 slovenských miest

BRATISLAVA 26. apríla (WBN/PR) – Celoslovenský edukačno-preventívny projekt, ktorý sa tento rok nesie pod heslom „Vykročte s nami správnym smerom“ odštartoval 25. apríla 2016 roadshow naprieč Slovenskom. Cieľom projektu je včasné zachytenie chronického žilového ochorenia a je určený pre širokú verejnosť.

Každý, kto má záujem nechať si prezrieť a odborne vyšetriť svoje žily, má možnosť navštíviť mobilnú ambulanciu s logom Hnutie za zdravé nohy, ktorá bude mať spolu 46 zastávok v rámci celého Slovenska. K dispozícii sú pre Vás odborníci, ktorí v čase od 9:00 hod. – 18:00 hod. poskytujú návštevníkom nielen poradenstvo a pomoc, ale aj odporúčania týkajúce sa liečby chronického žilového ochorenia.

Ak nám bolesti, kŕče, nepokojné, ťažké a unavené nohy príliš nekomplikujú život, zvykneme tento problém zľahčovať. Ignorujeme ho, alebo sa „liečime“ sami rôznymi výživovými doplnkami, mastičkami, obkladmi či spomínanými „babskými receptami“. Nemáme čas ísť k lekárovi, ťažkosti pripisujeme svojmu náročnému zamestnaniu, veku či hmotnosti. Nohy spočiatku môžu byť zvonku pekné, bez akýchkoľvek príznakov poškodenia. Ťažké, bolestivé nohy, časté kŕče a opuchy sú však prvými príznakmi vážneho zdravotného problému – chronického žilového ochorenia, ktoré môže mať dlhotrvajúce následky. Drobné žily a kŕčové žily, ak už sú viditeľné, nie sú iba estetickým problémom, ale vážnym zápalovým ochorením žíl, ktoré je od začiatku potrebné liečiť liekom. Už pri počiatočných ťažkostiach preto treba vždy navštíviť lekára – všeobecného lekára pre dospelých alebo špecialistu (angiológa, cievneho chirurga) ktorý zistí rozsah ochorenia a určí vhodnú liečbu. Inak sa ťažkosti zvýraznia, môže narásť počet a veľkosť varixov a hrozí nepríjemný, bolestivý otvorený vred predkolenia. Odďaľovaním ošetrenia sa vystavujeme zbytočnému riziku.

Neváhajte a vykročte spolu s nami správnym smerom… k zdravým a pekným nohám…

Ako bonus je pre návštevníkov akcie v tomto roku možnosť zapojiť sa do súťaže, ktorú pre Vás organizuje agentúra Accelerate, ktorá chce motivovať všetkých k prevencii a zdravému životnému štýlu, ku ktorým neodmysliteľne patrí pohyb a šport.

Do súťaže máte možnosť zapojiť sa do 29.júna 2016 vždy v aktuálnom meste na mieste edukačno-preventívnej akcie „Vykročte s nami správnym smerom“. Podmienkou zapojenia sa do súťaže je vyplnenie súťažného formulára, ktorý na mieste akcie vhodíte do žrebovacej urny. Každý deň tesne pred ukončením akcie bude vyžrebovaný jeden výherca, ktorý vyhrá 50€ poukážku na kúpu športovej obuvi.

Keďže práve pohyb je základom zdravého životného štýlu, účasť na tohtoročnom štvrtom ročníku projektu „Vykročte s nami správnym smerom“ podporí aj running team Nadácie TV JOJ. Ľuboš Sarnovský a Adam Zavřel prídu akciu osobne podporiť svojou účasťou do Bratislavy 29. apríla. priestory OC Retro a 8. júna v Košiciach podporí akciu Klaudia Suchomel Guzová a Vlado Jurek.

Viac informácií o ochorení ako aj o roadshow nájdete na webovej stránke www.opuchnutenohy.sk

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016