Podozrivý mladík zavinil evakuáciu univerzity v Rouene

Na pohyb mladíka a jeho podozrivé správanie upozornil políciu v stredu popoludní jeden zo študentov, ktorý si zapísal aj ŠPZ jeho vozidla. ROUEN 22. septembra (WebNoviny.sk) – Francúzska polícia vzala do vyšetrovacej väzby mladíka, ktorého podozrivé správanie viedlo v stredu popoludní k evakuácii areálu univerzity v Rouene vo francúzskej Normandii. Ako na svojej stránke informoval denník Le Figaro, tajná služba už dávnejšie zaviedla na mladíka spis typu „S“, čo znamená, že je podozrivý z islamistickej radikalizácie.

Na pohyb mladíka a jeho podozrivé správanie upozornil políciu v stredu popoludní jeden zo študentov, ktorý si zapísal aj ŠPZ jeho vozidla. Podľa médií sa podozrivý v areáli univerzity vyskytoval často, pričom však nebol jej študentom. Polícia na základe avíza od študenta nariadila evakuáciu univerzitného areálu. Po jeho prehliadke informovala, že sa tam nenašli žiadne výbušniny.

Podozrivého muža však vypátrala a zadržala v mieste jeho trvalého bydliska – v obci Val-de-Reuil južne od Rouenu – a urobila tam aj bytovú prehliadku. Podozrivý je momentálne vo vyšetrovacej väzbe. V súvislosti s trvalou hrozbou teroristickými útokmi zažilo Francúzsko počas uplynulého víkendu dva poplachy – jeden v Paríži a druhý v meste Saint-Étienne. V prvom prípade polícia vzniesla obvinenie voči dvom tínedžerom, a to za šírenie poplašnej správy.

Neďaleko Rouenu, v mestečku Saint-Étienne-du-Rouvray, sa koncom júla priamo v miestnom katolíckom chráme odohrala brutálna vražda starého kňaza Jacqua Hamela. Jej páchateľmi boli dvaja mladí džihádisti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. septembra 2016