Podnikateľské prostredie sa na Slovensku zhoršilo, aliancia nachádza súvislosť s vraždou Kuciaka

364969_podnikanie 676x507.jpg

BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) – Podnikateľské prostredie na Slovensku sa zhoršilo. Myslí si to Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS). „Skutočnosť, že pohľad podnikateľov na podnikateľské prostredie sa zhoršil aj v prvom štvrťroku tohto roka, nie je prekvapujúca. Prispeli k tomu skutočnosti, ktoré vyšili najavo po vražde J. Kuciaka a M. Kušnírovej, a to najmä neschopnosť politikov a politického systému prevziať politickú zodpovednosť a riešiť vzniknutú krízu zodpovedne a systémovo,“ uviedla aliancia.

Najhoršie podnikatelia hodnotili funkčnosť politického systému v štáte a vymáhateľnosť práva, funkčnosť súdnictva. Nasledujú uplatňovanie princípu rovnosti pred zákonom a výskyt hospodárskej kriminality, organizovaného zločinu. Na piatom mieste je kvalita a dostupnosť výrobných vstupov, pracovnej sily.

Odporúčame:
Podnikateľské prostredie na Slovensku by sa malo zlepšiť, Pellegriniho vláda schválila opatrenia

„Z uvedeného možno konštatovať, že podnikatelia vnímajú ako najväčší problém čím ďalej tým väčšie zlyhávanie základných funkcií štátu,“ dodala aliancia. Podnikatelia bez ohľadu na pravicovú či ľavicovú vládu negatívne vnímajú už viac ako dvanásť rokov vymáhateľnosť práva, funkčnosť súdnictva, uplatňovanie princípu rovnosti pred zákonom a úroveň korupcie na úradoch.

„To čo je nóvum za posledných desať rokov, je prepad dôvery vo funkčnosť politického systému v štáte a naopak, presvedčenie o výskyte hospodárskej kriminality, organizovaného zločinu, ktoré vnímajú podnikatelia najmä v posledných rokoch ako čoraz väčší problém,“ konštatovala PAS. Z verejných oblastí podnikatelia ocenili kladne len stabilný kurz eura a neutrálne hodnotili prístup k úverom.

Viac k témam: Ján Kuciak, korupcia, kriminalita, organizovaný zločin, PAS Podnikateľská aliancia Slovenska, podnikanie, podnikateľ, politická kríza, pracovná sila, súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľské prostredie sa na Slovensku zhoršilo, aliancia nachádza súvislosť s vraždou Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

25. mája 2018