Počet obetí zemetrasenia v Ekvádore stúpol na viac ako 650

Miestne úrady stále evidujú 58 nezvestných osôb. Spod trosiek sa doposiaľ podarilo vytiahnuť 113 živých ľudí.Quito 24. apríla (WebNoviny.sk) – Počet obetí minulotýždňového ničivého zemetrasenia v Ekvádore stúpol na minimálne 654. Oznámila to v nedeľu agentúra AP s odvolaním sa na aktualizovanú bilanciu ekvádorskej vlády.

Miestne úrady stále evidujú 58 nezvestných osôb. Spod trosiek sa doposiaľ podarilo vytiahnuť 113 živých ľudí, v evakuačných útulkoch naďalej zostáva viac ako 25.000 obyvateľov.

Podľa ekvádorského prezidenta Rafaela Correu zemetrasenie s magnitúdou 7,8 spôsobilo škody vo výške troch miliárd dolárov, ktorých náprava potrvá niekoľko rokov. Ekvádorská vláda chce financovať rekonštrukciu aj za pomoci dočasne zvýšených daní.

Od zemetrasenia zo 16. apríla Ekvádor postihli stovky následných otrasov. Najviac postihnutá je pobrežná provincia Manabí, z ktorej pochádza drvivá väčšina obetí. Úrady tiež evidujú približne 13.000 zranených.

Išlo o najničivejšie zemetrasenie v Južnej Amerike od roku 1999, keď pri otrasoch v Kolumbii zahynulo viac ako 1000 ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. apríla 2016