Počet obetí zemetrasenia stúpa, Amatrice navštívil prezident

V Taliansku je v sobotu štátny smútok a uskutoční sa aj štátny pohreb pre niektoré z obetí zemetrasenia.ASCOLI PICENO 27. augusta (WebNoviny.sk) – Taliansky prezident Sergio Mattarella navštívil v sobotu mestečko Amatrice, ktoré má najvyšší počet obetí stredajšieho zemetrasenia. Informovala o tom agentúra AP.

Prezidenta sprevádzal starosta Amatrice Sergio Pirozzi, ktorý mu ukázal rozsah škôd. Mattarella sa stretol aj so záchranármi a poďakoval sa im za úsilie, ktoré vynakladajú pri hľadaní ľudí uväznených pod troskami domov.

Obrazom: Taliansko zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy cítili aj v Ríme

V noci na sobotu záchranári vytiahli z trosiek v Amatrice tri ďalšie telá. Zemetrasenie si tak v tomto mestečku vyžiadalo už 224 mŕtvych a celkový počet obetí tým stúpol na 284 (v obci Accumoli zahynulo 11 ľudí, v obci Arquata del Tronto 49).

V Taliansku je v sobotu štátny smútok a uskutoční sa aj štátny pohreb pre niektoré z obetí zemetrasenia. Omša za obete z mestečka Arquata del Tronto sa uskutoční v telocvični v meste Ascoli Piceno a bude ju celebrovať biskup Giovanni D’Ercole. Zúčastní sa na nej aj prezident Mattarella.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2016