Počas Dňa víťazstva v Moskve sa mal udiať teroristický útok, zmarila ho ruská tajná služba

375026_russia_victory_day_83008 5567781c55c54f2cb76990094903a0dc 1 676x451.jpg

MOSKVA 11. mája (WebNoviny.sk) – Ruská tajná služba zmarila teroristický útok na pamätný pochod, ktorý sa konal v stredu v Moskve pri príležitosti Dňa víťazstva. Vyjadril sa tak námestník ministra zahraničia Oleg Syromolotov v rozhovore pre tlačovú agentúru TASS.

Ako v piatok povedal, viaceré teroristické skupiny na západnej Sibíri hromadili zbrane za účelom útoku. V rámci vyšetrovania muži zákona podľa námestníka zatkli 20 ľudí a prehľadali 17 domov.

Odporúčame:
Európa má obchodovať s Iránom a nekonať ako Trumpov „vazal“, tvrdí francúzsky minister financií

Na výročnom pochode Nesmrteľného pluku sa v stredu v Moskve zúčastnilo zhruba milión ľudí, ktorí so sebou niesli fotografie svojich príbuzných zabitých počas druhej svetovej vojny. Na podujatie, ktoré sa koná v deň, keď si Rusko pripomína koniec vojny, prišli aj prezident Vladimir Putin a izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Minulý mesiac ruská spravodajská služba FSB oznámila, že zatkla štyroch mužov napojených na extrémistickú organizáciu Islamský štát. Štvorica zo sibírskeho mesta Nový Urengoj patrila k spiacej bunke organizácie a údajne plánovala teroristické útoky v Moskve, pričom od ďalších členov Islamského štátu v Sýrii dostávala príkazy prostredníctvom aplikácie na odosielanie správ.

Viac k témam: Rusko, teroristický útok, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas Dňa víťazstva v Moskve sa mal udiať teroristický útok, zmarila ho ruská tajná služba © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2018