Po víťaznom súboji Slovenska na MS v hokeji neopadla nervozita, Lašák tím nabáda na dobrú náladu

374826_dsc_2325 676x488.jpg

KODAŇ 9. mája (WebNoviny.sk) – Utorkové tri body a víťazstvo nad Rakúskom (4:2), ale v stredu predpoludním v kabíne pomerne skleslá nálada. Tento paradox z kuchyne slovenskej reprezentácie na 82. majstrovstvách sveta v hokeji v Dánsku vysvetlil tréner brankárov Ján Lašák.

Katastrofálny duel

„Prehrali sme jeden zápas s Čechmi a už sa to na chalanov začalo sypať. Potom prišiel katastrofálny duel proti Švajčiarom, my to vieme. Nie je to výhovorka, ale holý fakt. Vnímam to rovnako a som z toho unavený. V športe sa niečo pokazí aj niečo vyjde. Z dobrej nálady, s ktorou sme sem išli, aký sme dobrý tím a aký je výborný tréner, sme zrazu všetci ´blbci´,“ prezradil v utorok popoludní Ján Lašák, asistent trénera Craiga Ramsayho zameraný na brankárov.

„Ľudia, ktorí prídu priamo na šampionát, sú prajní. S nimi si však hráči pri ceste do hotela urobia maximálne nejakú fotku. Potom prídu na izbu, zapadne slnko, opadnú endorfíny a vtedy to začnú rozoberať. Zaspávajú s negatívnou myšlienkou a ráno to prenesú do kabíny.

Odporúčame:
Francúzsky výber na MS v hokeji 2018 je podľa Ramsayho kvalitný, Slováci chcú zvíťaziť

Dnes som to videl, preto som sa ich snažil trochu rozosmiať. Po víťazstve boli v kabíne smutní. To je pre mňa veľmi zlé znamenie. Musíme chalanom pomôcť, aby si to užívali podobne ako v príprave,“ uviedol Lašák, majster sveta z Göteborgu 2002. „Všetko sa môže začať krásnou atmosférou, nadšením a entuziazmom, no zrazu to všetko odíde preč,“ poznamenal.

Tešia ho výkony brankárov

Slováci na MS 2018 doteraz odohrali tri súboje. V sobotu s Českom siahali na tri body, napokon však získali len jeden za prehru 2:3 po predĺžení. O deň neskôr im nevyšiel duel proti Švajčiarom a prehrali 0:2, v utorok zase prišiel spomenutý triumf nad Rakúšanmi 4:2. Lašáka vo všetkých prípadoch potešili výkony brankárov. „Vždy nám dali brankári šancu na víťazstvo,“ zdôraznil.

„V prvom zápase chytal Marek (Čiliak, pozn.) vynikajúco, rovnako aj v druhom. V oboch prípadoch nás držal v stretnutí, dával nám šancu na body. V utorok to mal Paťo (Rybár, pozn.) ťažké, pretože až ráno sa dozvedel, že bude chytať, keďže Marek ochorel. Myslím si, že to zvládol veľmi dobre. Urobil niekoľko kľúčových a ťažkých zákrokov. Ukázal, že je mentálne odolný.

Dostal v úvode ťažký gól a mal aj pasáže, keď nemal čo chytať. Stále sa však držal sústredený. Som rád, že chalanom sa zatiaľ darí. Klopem na drevo, aby to takto šlo ďalej,“ zhodnotil Ján Lašák, ktorý v minulosti chytal na deviatich MS a v roku 2011 bol súčasťou výberu SR, no do bránky sa nedostal.

Jeho úlohou na svetovom šampionáte nie je brankárov trénovať, ale pomáhať gólmanom v rôznych ohľadoch. Takisto analyzuje brankárov súperov a upozorňuje na ich silné a slabšie stránky. Na MS 2018 sa mu veľmi páčia Švajčiar Reto Berra či Čech Pavel Francouz, spomedzi štýlov má radšej fínsky ako švédsky.

Viac k témam: Ján Lašák, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2018, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Po víťaznom súboji Slovenska na MS v hokeji neopadla nervozita, Lašák tím nabáda na dobrú náladu © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2018