Po Veľkej noci bude Nitra za slušné Slovensko! pokračovať pochodom

371246_fc8a5743 676x451.jpg

NITRA 29. marca (WebNoviny.sk) – Po tohtotýždňovej prestávke z dôvodu veľkonočných sviatkov bude protest Nitra za slušné Slovensko! pokračovať vo štvrtok 5. apríla. Tentokrát organizátori zmenili formu protestu a namiesto zhromaždenia urobia pochod.

Občianska iniciatíva Občania pre Nitru

Začne sa o 17:00 a účastníci pochodu pôjdu trasou Okresný úrad Nitra – budova Univerzity Konštantína Filozofa na ulici B. Slančíkovej, kde študoval Ján Kuciak – Mariánsky stĺp na Svätoplukovom námestí.

Odporúčame:
Iniciatíva Za slušné Slovensko zvoláva na 5. apríla ďalšie zhromaždenie

Protesty organizuje občianska iniciatíva Občania pre Nitru, ktorú vedie nitriansky aktivista Marek Hattas. Zatiaľ zorganizovala tri zhromaždenia, na prvé dva prišlo okolo 3000 ľudí, na posledný zhruba 2000 ľudí.

„Tak, ako sme sľúbili, pozorne sledujeme kroky tejto vlády a špeciálne nového ministra vnútra Tomáša Druckera. Preto sme sa po dohode s organizátormi z ostatných slovenských krajov spoločne rozhodli, že iniciatíva Za slušné Slovensko zvoláva opätovne verejné zhromaždenia,“ uvádzajú organizátori na sociálnej sieti.

Žiadajú odvolanie Gašpara

Ako pokračujú, vo štvrtok uplynulo desať dní od vyslovenia dôvery vláde a napriek tomu nevidia jasný signál, že nová vláda to myslí so snahou o obnovenie dôvery vážne.

Žiadajú odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii, odpolitizovanie vedenia polície, nezávislé vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej, ako aj všetkých káuz, na ktoré Ján Kuciak poukázal.

Zároveň všetkých požiadali, aby si počas veľkonočných sviatkov na Jána a Martinu spomenuli. „Začnime sami okolo seba vo svojich domovoch formovať víziu slušného a spravodlivého Slovenska,“ vyzývajú Občania pre Nitru.

Viac k témam: Ján Kuciak, mesto Nitra, pochod „Za slušné Slovensko“
Zdroj: Webnoviny.sk – Po Veľkej noci bude Nitra za slušné Slovensko! pokračovať pochodom © SITA Všetky práva vyhradené.

30. marca 2018