Po Trumpovom mítingu došlo k potýčkam, zatkli dvadsať ľudí

Jednému z Trumpových podporovateľov skrvavili tvár, keď sa z miesta šarvátok pokúšal utiecť autom.Costa Mesa 29. apríla (WebNoviny.sk) – Približne 20 ľudí skončilo vo väzbe v súvislosti s násilnými potýčkami, ktoré vypukli po predvolebnom zhromaždení Donalda Trumpa v Kalifornii. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

K potýčkam medzi podporovateľmi a odporcami tohto uchádzača o republikánsku prezidentskú kandidatúru došlo vo štvrtok večer v meste Costa Mesa v kalifornskom okrese Orange.

Odporúčame:

Do kancelárie Donalda Trumpa zaslali obálku s bielym práškom

Desiatky odporcov boli počas Trumpovho vystúpenia v miestnom amfiteátri pomerne pokojné. Po skončení zhromaždenia však vypukli násilnosti, ktoré sa rýchlo rozšírili aj do priľahlých ulíc. Miestna polícia zadržala asi dve desiatky ľudí.

Jednému z Trumpových podporovateľov skrvavili tvár, keď sa z miesta šarvátok pokúšal utiecť autom. Iný muž vyskočil na policajné auto, ktorému rozbil okná a preliačil kapotu. Ďalší demonštranti posprejovali policajné autá a tiež volebný stan, v ktorom prebiehalo Trumpovo zhromaždenie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. apríla 2016