Po Cruyffovi odišla ďalšia ikona, zomrel Cesare Maldini

Bývalý výborný taliansky hráč a tréner skonal vo veku 84 rokov.TRIESTE 3. apríla (WebNoviny.sk) – V noci zo soboty na nedeľu vo veku 84 rokov odišiel do futbalového neba bývalý taliansky hráč a tréner Cesare Maldini, referuje web Daily Mail.

Za AC Miláno, v ktorom sa neskôr úspešne uplatnil aj jeho syn Paolo, odohral tento niekdajší skvelý obranca viac než štyristo zápasov a získal s nim štyri ligové tituly a jeden európsky (1963). Taliansko reprezentoval na majstrovstvách sveta v Čile 1962.

Odporúčame:

Nikdy neodpisujte Real Madrid, píšu médiá o El Clásicu

Okrem milánskeho AC koučoval rodák z Trieste (nar. 5. februára 1932) na klubovej úrovni aj Ternanu, Parmu, Foggiu, viedol tiež reprezentáciu Talianska do 21 rokov aj jeho seniorský výber, na MS 2002 v Kórejskej republike a Japonsku bol kormidelníkom Paraguaja. Neskôr pracoval ako skaut či televízny analytik.

Len nedávno prišiel futbalový svet o Johana Cruyffa, ktorý odišiel na večnosť vo štvrtok 24. marca v Barcelone ako 68-ročný. Niekdajší holandský reprezentant bojoval s rakovinou, ktorej napokon podľahol.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. apríla 2016