Plastic People zažili šikanu úradníkmi

BRATISLAVA 27. apríla (WBN/PR) – Hlohovec – Rýchle súdy – nespravodlivé súdy. Toto príslovie je, zdá sa, aktuálne aj dnes. Vo vzťahu spoločnosti Plastic People, s.r.o. a Slovenskej inšpekcie životného prostredia v Nitre vládne vzťah, ktorý by sa dal bez obáv nazvať štátnou šikanou. Úrad chcel rýchlo vytvoriť kauzu. S dôkazmi postavenými na vode. Ale aj napriek snahe sa zdá, že to nejde tak ľahko. Tak sa úrad pokúsil podnikanie spoločnosti Plastic People aspoň poriadne „osladiť“.

Takmer neuveriteľný príbeh toho, ako sa môže úradník správať k podnikateľom zmapoval reportér Miloš Majko. Dočítate sa v ňom, ako sa úradníci rozhodli konať, ale zbytočne ani „obvinenému“ nepovedať, že vlastne v čom, a nedovoliť spoločnosti, ktorú šikanujú, ani nahliadnuť do spisu. Prvú časť príbehu nájdete tu:

http://www.seredonline.sk/clanky/aj-uradnik-ma-mantinely-ktore-prekrocit-nemoze/

Tip reportérovi o zákernostiach úradov šiel samozrejme od postihnutej spoločnosti. No podmienkou zo strany novinára na spracovanie reportáže bolo to, že dostane priestor aj druhá strana. To je samozrejmé. Príbeh nabral obrátky, keď sa spoločnosť Plastic People pokúsila opäť raz požiadať o nahliadnutie do spisu. Poučená z minulosti a arogancie úradníkov, v sprievode notára a nakrúcajúc si celé dianie. Reakcia inšpekcie nebola že by do spisu dovolila nahliadnuť, ale to, že na predstaviteľov firmy zavolala políciu. Tá samozrejme konštatovala, že predstavitelia spoločnosti nerobia nič nezákonné. Druhú časť o tom, ako reagujú úrady a konajú kde nemajú, sa môžete dočítať tu:

http://www.seredonline.sk/clanky/aj-uradnik-ma-mantinely-ktore-prekrocit-nemoze-cast-2-sikanovanie-obcanov-ci-firiem-nie-je-pripustne/

Spoločnosť Plastic People necháva čitateľov, nech si urobia názor sami. Každopádne môže všetkých ubezpečiť, že sa snaží konať vždy v súlade s predpismi, v zmysle zodpovedného prístupu k životnému prostrediu a so snahou nájsť čo najlepšie kompromisné fungovanie. A keď urobí chybu, tak ju chce napraviť čo najskôr. Bez chyby je len ten, kto nerobí nič. Ale ak cieľom úradu nie je náprava, ale len snaha o poškodenie, tak rukojemníkmi úradov sa paradoxne stanú občania, pre ktorých by mali pracovať.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. apríla 2016