Petrovi Saganovi bude na Miláno – San Remo kryť chrbát aj brat Juraj

362341_peter sagan 2 676x520.jpg

MILÁNO 14. marca (WebNoviny.sk) – Marcus Burghardt, Daniel Oss, Maciej Bodnar, Andreas Schillinger, Cesare Benedetti a Juraj Sagan. To je zostava tímu Bora-Hansgrohe, ktorá bude podporovať Petra Sagana v jeho úsilí vyhrať prvú veľkú jarnú cyklistickú klasiku Miláno – San Remo.

Legendárna La Primavera sa uskutoční v sobotu 17. marca a s 291 km je najdlhšia spomedzi porovnateľných jednorazových pretekov na ceste. V porovnaní s aktuálne vrcholiacim talianskym „etapákom“ Tirreno-Adriatico bude mať úradujúci a trojnásobný majster sveta P. Sagan troch nových spolujazdcov vrátane staršieho brata Juraja. Okrem neho aj Nemca Schillingera a Taliana Benedettiho.

Odporúčame:
Video: Kwiatkowski ovládol preteky Tirreno-Adriatico, Peter Sagan v časovke výraznejšie zaostal

Miláno – San Remo sú preteky, ktoré patria k Saganovým najobľúbenejším a veľmi v nich túži uspieť. Od roku 2011 tam nechýbal ani raz a stále sa zmestil do najlepšej dvadsiatky výsledkového poradia. Z jeho účastí vyčnievajú dve druhé miesta z rokov 2013 a 2017. Vlani mal v samom závere smolu, keď až fotofiniš rozhodol o triumfe Poliaka Michala Kwiatkowského.

Pondelkový hromadný pád v 6. etape na Tirreno-Adriatico spôsobil, že Saganovi ubudol jeden vážny súper na Miláno – San Remo. Kolumbijčan Fernando Gaviria (Quick – Step Floors) si zlomil prst na ruke a bude nútene pauzovať približne mesiac.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, cyklistika, Juraj Sagan, Miláno – San Remo, Peter Sagan
Zdroj: Webnoviny.sk – Petrovi Saganovi bude na Miláno – San Remo kryť chrbát aj brat Juraj © SITA Všetky práva vyhradené.

14. marca 2018