Petra Vlhová ponesie slovenskú vlajku na záverečnom ceremoniáli ZOH 2018 v Pjongčangu

368437_petra vlhova 9 676x546.jpg

PJONGČANG 24. februára (WebNoviny.sk) – Zjazdárka Petra Vlhová bude vlajkonosička slovenskej výpravy na záverečnom ceremoniáli XXIII. zimných olympijských hier, ktorý sa uskutoční v nedeľu o 20.00 h miestneho času (12.00 h SEČ) na Olympijskom štadióne v Pjongčangu. Vedenie výpravy navrhlo Vlhovú a jej tím vzápätí túto informáciu aj potvrdil.

Dvadsaťdvaročná Liptáčka absolvovala kompletný program alpských disciplín na ZOH 2018, čiže šesť pretekov v poradí: obrovský slalom, slalom, super G, zjazd, alpská kombinácia a na záver tímová súťaž. Najlepší výsledok dosiahla ako nováčik v kombinácii, kde skončila piata.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

V slalome, kde sa očakával jej útok na medailu, nepotvrdila ambície 13. miestom. Symbolicky Hry v Pjongčangu orámovali ako vlajkonosičky najúspešnejšie slovenské slalomárky ostatného obdobia. Na úvodnom ceremoniáli 9. februára niesla slovenskú vlajku Veronika Velez-Zuzulová, ktorá v Kórejskej republike uzavrela bohatú súťažnú kariéru.

Viac k témam: Petra Vlhová, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová ponesie slovenskú vlajku na záverečnom ceremoniáli ZOH 2018 v Pjongčangu © SITA Všetky práva vyhradené.

24. februára 2018