Peter Sagan sa vráti na cestu na klasike v Bretónsku

Jednorazové preteky Bretagne Classic Ouest-France absolvujú Peter a Juraj Saganovci aj Peter Velits.

PLOUAY 23. augusta (WebNoviny.sk) – Peter Sagan sa po atraktívnej odbočke v horskom odvetví na olympijských hrách súťažne vráti do diania v cestnej cyklistike už v nedeľu 28. augusta.

V tento deň v západnom Francúzsku absolvuje jednorazové preteky Bretagne Classic Ouest-France, roky známe pod názvom Grand Prix de Plouay.

Sú súčasťou kalendára WorldTour. Podľa webu ouest-france.fr sú istými účastníkmi z tímu Tinkoff Peter Sagan, jeho brat Juraj Sagan aj Čech Roman Kreuziger, predstaviť by sa mal aj čerstvý olympijský víťaz v cestných pretekoch s hromadným štartom a Saganov veľký rival z jarných klasík Belgičan Greg van Avermaet (BMC Racing).

Odporúčame:

Defekty, beh aj podvrtnutý členok. Sagan hodnotí jazdu v Riu

Smola Sagana na OH 2016: Dvakrát ‚pichol‘ a bolo po šanciach

Obrazom: Smolná olympijská jazda Petra Sagana

V štartovnej listine figuruje aj ďalší Slovák Peter Velits (BMC Racing). Podľa organizátorov príde aj vlaňajší víťaz Nór Alexander Kristoff (Kaťuša), belgický veterán Tom Boonen, energický Francúz Julian Alaphilippe (obaja Etixx-QuickStep) či solídny belgický klasikár Sep Vanmarcke (LottoNL-Jumbo). Preteky Ouest-France sú súčasťou štvordňového cyklistického festivalu v Plouay, v sobotu sa tam uskutočnia preteky Svetového pohára žien. Nedeľňajší štart je naplánovaný na 11.00 h.

V osobe Sagana máme záruku zaujímavých pretekov. Okruh by mu mal svojou náročnosťou v závere sedieť. Je výhodný pre pretekárov, ktorý vedia zaútočiť do kopca,“ uviedol šéf organizačného výboru Jean-Yves Tranvaux na webe ouest-france.fr.

Obrazom: Peter Sagan mal na olympiáde smolu

Úradujúci majster sveta na ceste Peter Sagan po vydarenej Tour de France (víťaz 3 etáp, piaty raz triumf v bodovacej súťaži) absolvoval vysokohorskú prípravu v americkom Utahu, ktorá smerovala k účasti v pretekoch cross country v horskej cyklistike na OH v Riu de Janeiro. Tam Sagan po skvelom úvode pretekov dostal dvakrát defekt a s veľkým časovým mankom už nemohol atakovať medailové pozície. Napokon ho klasifikovali na 35. mieste.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2016