Peter Sagan sa predstaví na pretekoch Okolo Poľska, v roku 2011 na nich získal žltý dres

VARŠAVA 15. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan sa na prelome júla a augusta predstaví na etapových pretekoch Okolo Poľska. Prostredníctvom tlačovej správy o tom informovali organizátori podujatia, ktoré sa uskutoční od 29. júla do 4. augusta.

Prvá etapa má štart aj cieľ v Krakove, vyvrcholenie pretekov bude v piatok 4. augusta v Tatranskej Bukovine. Dvojnásobný svetový šampión Peter Sagan naposledy štartoval na Okolo Poľska v roku 2011 a stal sa celkovým víťazom podujatia. „Veľmi sa teším, že po šiestich rokoch sa vrátim do Poľska. Stále mám v pamäti zisk žltého trička, bolo to moje premiérové celkové víťazstvo na popredných etapových pretekoch,“ povedal Peter Sagan.

Odporúčame:
Bora-Hansgrohe sa nevie zmieriť s vylúčením Sagana z Tour de France, uvažuje o žalobe na civilnom súde

Riaditeľ Okolo Poľska Czeslaw Lang má radosť, že na tomto podujatí sa predstaví aj hviezda Saganovho formátu. „Je pre nás cťou, že v pelotóne budeme mať jazdca v dúhovom drese. Všetci fanúšikovia majú v pamäti veľké Petrovo víťazstvo z roku 2011. Som presvedčený, že štart Petra Sagana urobí naše preteky omnoho pútavejšie,“ povedal Lang.

Slovenský jazdec nemeckého tímu Bora-Hansgrohe by mal neskôr štartovať na etapových pretekoch BinckBank Tour (7.- 13. 8.), ktoré vlani absolvoval ešte pod pôvodným názvom Eneco Tour. V septembri by sa mal potom presunúť do Kanady na dve jednorazové podujatia WorldTour v Québec City a Montreale (8. a 10. 9.), kde pred rokom obsadil prvé a druhé miesto. Potom sa už sústredí na zisk tretieho titulu majstra sveta v sérii, o ktorý sa pokúsi na MS v nórskom Bergene (24. 9.). Z uvedených informácií vyplýva. že účasť Petra Sagana na záverečnom podujatí Grand Tour španielskej Vuelte (19. 8. – 10. 9.) je nepravdepodobná, rovnako aj obhajoba titulu majstra Európy v dánskom Herningu (6. 8.). „Vuelta v tejto chvíli nie je v jeho programe. Určite však bude jazdiť na BinckBank Tour a na majstrovstvách sveta,“ potvrdil španielsky športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Patxi Vila.

Viac k témam: cyklistika, Okolo Poľska, Peter Sagan
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan sa predstaví na pretekoch Okolo Poľska, v roku 2011 na nich získal žltý dres © SITA Všetky práva vyhradené.

15. júla 2017