Peter Sagan odstúpil z klasiky Bretagne Ouest-France

Úradujúci majster sveta v pretekoch s hromadným štartom P. Sagan odstúpil z podujatia v Bretónsku zo zdravotných dôvodov, necítil sa dobre.PLOUAY 28. augusta (WebNoviny.sk) – Peter Sagan (Tinkoff) nedokončí nedeľňajšiu cyklistickú klasiku Bretagne Classic – Ouest-France (245 km), ktorá sa koná v okolí francúzskeho mestečka Plouay.

Úradujúci majster sveta v pretekoch s hromadným štartom P. Sagan odstúpil z podujatia v Bretónsku zo zdravotných dôvodov, necítil sa dobre. Podľa konta tímu Tinkoff na twitteri môže ísť o vírusovú infekciu. Slovenské farby na jednorazových pretekoch v západnom Francúzsku zastupujú aj Saganov starší brat Juraj a Michael Kolář (obaja Tinkoff), resp. Peter Velits (BMC Racing).

Peter Sagan po vydarenej Tour de France (víťaz 3 etáp, piaty raz triumf v bodovacej súťaži) absolvoval vysokohorskú prípravu v americkom Utahu, ktorá smerovala k účasti v pretekoch cross country v horskej cyklistike na OH v Riu de Janeiro. Tam Sagan po skvelom úvode pretekov dostal dvakrát defekt a s veľkým časovým mankom už nemohol atakovať medailové pozície.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. augusta 2016