Peter Sagan má na Okolo Flámska najvyššie ambície, v zostave Bora-Hansgrohe bude aj jeho brat Juraj

364360_peter sagan 6 676x451.jpg

ANTVERPY 28. marca (WebNoviny.sk) – V zostave nemeckého tímu Bora-Hansgrohe pre 102. ročník cyklistických pretekov Okolo Flámska (1. 4.) figurujú podľa predpokladov Peter a Juraj Saganovci, ale okrem nich už žiadny ďalší slovenský zástupca.

Zostávajúcimi členmi 7-člennej ekipy sú Poliak Maciej Bodnar, Talian Daniel Oss a traja Nemci – Marcus Burghardt, Andreas Schillinger a Christoph Pfingsten. Informoval o tom tím Bora-Hansgrohe na svojej twitterovej prezentácii.

Viaceré stúpania s „pavé“

Peter Sagan má na pretekoch Okolo Flámska najvyššie ambície, ktoré potvrdil aj nedeľňajším víťazstvom na inej belgickej klasike Gent-Wevelgem.

Odporúčame:
Sagan po famóznom triumfe na Gent-Wevelgem poskočil na druhé miesto rebríčka UCI World Tour

Preteky Okolo Flámska sú jedným z vrcholov nielen jarnej sezóny klasík, ale aj celej cyklistickej sezóny na ceste. Svojím náročným profilom s viacerými stúpaniami dláždenými „kockami“ tzv pavé, vyše storočnou históriou, ale najmä neopakovateľnou atmosférou belgického vidieka rok čo rok lákajú najväčšie esá svetovej cyklistiky.

Štart v Antverpách

Peter Sagan predvlani famóznym nástupom na Paterbergu 13 km pred cieľom ovládol storočnicové vydanie Okolo Flámska. Vlani mal zasa smolu, jeho nádeje sa skončili pri páde po kontakte s bundou prevesenou cez reklamný „banner“ necelých 17 km pred cieľom v stúpaní na Oude-Kwaremont.

Peter Sagan sa objavil na Okolo Flámska prvýkrát v roku 2011, vtedy preteky nedokončil. O rok neskôr už bol piaty a potom nasledovali druhé, šestnáste, štvrté, prvé a vlani po spomenutom páde 27. miesto. Preteky Okolo Flámska (267 km) sa tento rok budú jazdiť na Veľkonočnú nedeľu 1. apríla so začiatkom v Antverpách o 10.30 h. Najlepší cyklisti v tradičnom cieľovom meste Oudenaarde sa očakávajú po 17.00 h.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, cyklistika, Juraj Sagan, Okolo Flámska, Peter Sagan
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan má na Okolo Flámska najvyššie ambície, v zostave Bora-Hansgrohe bude aj jeho brat Juraj © SITA Všetky práva vyhradené.

28. marca 2018