Peter Plavčan už nešéfuje školstvu, na ministerstve má však novú funkciu

352117_minister skolstva vedy vyskumu a sportu sr peter plavcan 640x420.jpg

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Ministerstvo školstva je rozsiahly rezort a ja som do toho padla rovnými nohami, takže Peter Plavčan ako poradca je užitočný, a to najmä v technických veciach, povedala po stredajšom rokovaní vlády ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS).

Plavčan má zmluvu do konca roka

Dodala, že bývalý šéf rezortu školstva Peter Plavčan (nom. SNS) má zmluvu s ministerstvom do konca roka. „Pán Plavčan je angažovaný ako poradca, aby mi odovzdal agendu ministerstva a vysvetlil všetky veci. Sú to nielen technické záležitosti, ale aj politické dohody a procesy,“ uviedla ministerka Lubyová a funkciu ministra prirovnala k postu vrcholového manažéra, ktorý riadi celý systém a rôzne oblasti ministerstva.

Odporúčame:
Ministerka Lubyová našla chýbajúce financie, testovanie piatakov sa uskutoční

Podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) je nepochopiteľné, že ministerke školstva radí bývalý šéf rezortu školstva Peter Plavčan. SaS očakáva, že ministerka Lubyová sa obklopí poradcami s dobrou odbornou i osobnou povesťou a bude sa venovať predovšetkým školskej reforme, ako ju načrtol tím nezávislých odborníkov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková, ministerka školstva bude mať v presadzovaní rozumných reforiem podporu liberálov.

Škandál s eurofondmi

S nedávnym vyhlásením ministerky Lubyovej, že za škandál s eurofondmi na vedu a výskum je zodpovedná „koalícia, aj opozícia, aj my všetci“ sa liberáli nestotožňujú. Ako uviedol poslanec NR SR Branislav Gröhling, strana SaS a s ňou státisíce občanov necítia za eurofondový škandál žiadnu zodpovednosť.

„Ministerka svojimi tvrdeniami relativizuje jednoznačnú zodpovednosť koalície. Uráža slušných občanov, ak tvrdí, že keby mala vyvodiť osobnú zodpovednosť za tento škandál, tak by musela prepustiť celú republiku,“ tvrdí predsedníctvo SaS.

Liberáli preto varujú ministerku školstva pred podobnými výrokmi. „Vysvetľujeme si ich ako nepodarený pokus obhájiť funkciu poradcu, ktorú ministerke robí jej skompromitovaný predchodca Peter Plavčan. Je pre nás nepochopiteľné, že si ho Martina Lubyová pustila takto tesne k sebe,“ povedal Branislav Gröhling.

Viac k témam: eurofondy, Martina Lubyová, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Peter Plavčan, SaS, školstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Plavčan už nešéfuje školstvu, na ministerstve má však novú funkciu © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017