Peter a Juraj Saganovci mali opäť pozitívny test na koronavírus, musia podstúpiť domácu izoláciu v Monte Carle

465917_france_cycling_tour_de_france_22467 93e971c18e7e46b7b2875382ffff4f94 676x451.jpg

5.1.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskí bratia Peter a Juraj Saganovci mali pozitívne výsledky testov na koronavírus a musia podstúpiť izoláciu. Rovnaký problém mal jeden z najlepších svetových cyklistov a jeho starší brat už aj pred 11 mesiacmi, keď im ochorenie COVID-19 ubralo z prípravy na novú sezónu.

Viac o téme: Koronavírus

Medzitým Saganovci zmenili zamestnávateľa, nemecké zoskupenie Bora-Hansgrohe nahradil v ich prípade francúzsky druhodivízny tím TotalEnergies.

Preteky zrušili 

V jeho drese mal Peter Sagan zažiť tohtoročnú súťažnú premiéru na podujatí Vuelta a San Juan v Argentíne, ale zostalo len pri dobrom úmysle. Tradičné etapové preteky, ktoré sa mali uskutočniť od 30. januára do 6. februára, zrušili druhý rok za sebou v dôsledku pandémie koronavírusu.

Neskôr trojnásobný majster sveta potvrdil, že si bude musieť dať zdravotnú prestávku. „Naše testy s bratom Jurajom, nanešťastie, vyšli pozitívne. Máme zodpovedajúce symptómy a budeme sa riadiť príslušnými odporúčaniami. Budem vás neskôr priebežne informovať,“ napísal Peter Sagan na sociálnej sieti.

Bratia musia ostať v izolácii

Peter Sagan sa mal prvýkrát predstaviť v drese TotalEnergies 10. januára pred odchodom na sústredenie do španielskeho prímorského letoviska Calpe. Namiesto toho budú musieť spoločne s bratom zostať minimálne päť dní v domácej izolácii v Monte Carle.

„Po skončení povinnej karantény podstúpia obaja sériu testov. Ak budú mať negatívne výsledky, budú sa môcť pripojiť k tímovým kolegom na tréningovom kempe,“ informoval špecializovaný web Cyclingnews.com.

Viac k témam: COVID-19, Vuelta a San Juan
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter a Juraj Saganovci mali opäť pozitívny test na koronavírus, musia podstúpiť domácu izoláciu v Monte Carle © SITA Všetky práva vyhradené.

5. januára 2022