Pestúnka, ktorá nožom zabila dve zverené deti Luciu a Lea, dostala doživotie

375318_yoselyn ortega 676x494.jpg

NEW YORK 15. mája (WebNoviny.sk) – Pestúnka, ktorá zabila nožom dve deti zverené do jej opatery, dostala v pondelok doživotie bez možnosti prepustenia.

Yoselyn Ortegová z Dominikánskej republiky v októbri 2012 kuchynským nožom dobodala na smrť šesťročné dievčatko a dvojročného chlapca v kúpeľni bytu ich rodičov na newyorskom Manhattane. Malej Lucii zasadila vyše 30 bodných rán, Leovi päť.

Odporúčame:
Pestúnka Yoselyn dobodala kuchynským nožom malú Luciu aj Lea, dôvodom bola vraj nenávisť

Počas vynesenia verdiktu Ortegová plakala a povedala, že „veľmi ľutuje všetko, čo sa stalo“. Pre rodinu pracovala asi dva roky. Tvrdila, že bola veľmi psychicky chorá a nevedela, čo robí. Sudca Gregory Carro ju však označil za „čisté zlo“.

Obhajoba sa rovnako snažila argumentovať psychickými problémami 55-ročnej pestúnky, avšak neúspešne. Súd ju v apríli uznal vinnou z dvojnásobnej vraždy, ktorú podľa neho plánovala. Dôvodom bola údajne nenávisť voči matke detí Marine Krimovej, ktorá bola v čase zločinov s treťou trojročnou dcérou Nessie na hodine plávania. Ortegová vraj žiarlila na jej život.

Viac k témam: krimi, súdy, USA, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Pestúnka, ktorá nožom zabila dve zverené deti Luciu a Lea, dostala doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2018