Peru má nového prezidenta, Martín Vizcarra prisľúbil bojovať proti korupcii

370781_aptopix_peru_political_crisis_42732 7190448b6f0e45ed97940c281112693b 676x475.jpg

LIMA 24. marca (WebNoviny.sk) — V Peru zložil v piatok prísahu nový prezident Martín Vizcarra.

Počas svojho nástupu do funkcie prisľúbil bojovať proti korupcii, ktorá pripravila o prezidentské kreslo jeho predchodcu Pedra Pabla Kuczynského. Vo svojom prvom prejave relatívne neznámy bývalý guvernér druhého najmenšieho štátu Peru apeloval na národnú jednotu a vyzval mladých Peruáncov, aby nepodliehali cynizmu. „Nestrácajme dôveru v naše inštitúcie. Ukážme, že Peru je väčšie ako jeho problémy,“ povedal Vizcarra.

Kuczynski sa tento týždeň vyhol hlasovaniu o impeachmente tým, že podal demisiu. Ako dôvod uviedol neopodstatnené útoky zo strany svojich oponentov, ktoré mu bránili vo výkone funkcie. V televíznom prejave k národu Kuczynski vyhlásil, že nechce byť prekážkou rozvoja Peru. Bývalý investičný bankár z Wall Street však obvinil opozíciu vedenú dcérou exprezidenta Alberta Fujimoriho Keiko Fujimoriovou z toho, že jeho zvrhnutie plánovala. Hlasovanie o odvolaní prezidenta pre údajnú korupciu bolo naplánované na uplynulý štvrtok.

Viac k témam: Martín Vizcarra, Peru
Zdroj: Webnoviny.sk – Peru má nového prezidenta, Martín Vizcarra prisľúbil bojovať proti korupcii © SITA Všetky práva vyhradené.

24. marca 2018