Pellegriniho vláde treba dať šancu, myslí si exministerka spravodlivosti Žitňanská

365586_ministerka spravodlivosti lucia zitnanska 676x451.jpg

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Vláde pod vedením Petra Pellegriniho treba dať šancu. Po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom to pre médiá uviedla exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

„Keď sa našiel priestor v rámci ústavných mantinelov zastupiteľskej demokracie vytvoriť novú vládu, tak jej treba dať šancu,“ povedala s tým, že ako poslankyňa očakáva, že vláda bude reflektovať súčasnú situáciu a spoločenské dianie. „Pokiaľ sa toto podarí, tak si myslím, že je to pre dobro,“ uviedla.

Odporúčame:
Aktualizované: Pellegrini je novým premiérom, prezident Kiska vymenoval aj novú vládu

Žitňanská sa podľa vlastných slov ako poslankyňa vracia do klubu strany Most-Híd. Na otázku, či podporí v parlamente programové vyhlásenie vlády povedala, že „za to, čo som už raz hlasovala nemám problém hlasovať znova“.

Odporúčame:
Ministri vo vláde Petra Pellegriniho: Smer-SD ich má najviac, SNS a Most-Híd po troch (foto)

„Samozrejme, očakávam tú reflexiu. Rada si aj vypočujem, čo povie premiér, keď bude prezentovať programové vyhlásenie vlády. Predpokladám, že nový minister vnútra sa tiež vyjadrí,“ povedala s tým, že od nového ministra vnútra Tomáša Druckera sú momentálne veľké očakávania a ona si myslí, že ich Drucker bude chcieť naplniť.

Odporúčame:
Pellegriniho vláda s pripomienkami schválila svoj program, musí ho ešte odklepnúť aj parlament

Pokiaľ ide o demonštrantov, ktorí tvrdia, že zmeny na vládnych postoch nie sú dostačujúce, Žitňanská skonštatovala, že im rozumie. „Vnímam to veľké volanie po zmene štýlu vládnutia. Myslím si, že je to oprávnené a legitímne, a ja to tiež očakávam od tejto vlády,“ dodala.

Viac k témam: Lucia Žitňanská, Most-Híd, Peter Pellegrini, politická kríza, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho vláde treba dať šancu, myslí si exministerka spravodlivosti Žitňanská © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2018