Pellegrini by mal nahradiť Fica na poste premiéra, novými ministrami majú byť aj Tomáš a Saková

370007_peter pellegrini robert fico 676x451.jpg

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) – Do novej vlády, ktorú by už mal viesť doterajší vicepremiér Peter Pellegrini, nominuje Smer-SD viacerých nových ministrov.

Odporúčame:
Online: Premiér Fico ponúkol prezidentovi Kiskovi demisiu, ale má tri podmienky

Ministra vnútra Roberta Kaliňáka má nahradiť podľa informácií agentúry SITA doterajšia štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková. Kaliňák oznámil svoju rezignáciu v pondelok. Ako prvá ešte minulý týždeň o tejto výmene informovala agentúra SITA.

Odporúčame:
Reakcia prezidenta Kisku na vyhlásenie koaličných lídrov Fica, Danka a Bugára

Novým ministrom kultúry sa má stať doterajší poradca premiéra a poslanec NR SR Erik Tomáš. Funkcia ministra kultúry sa uvoľnila po demisii Mareka Maďariča, ktorý sa vrátil do parlamentu.

Odporúčame:
Aktualizované: Ministerka Lucia Žitňanská nebude pokračovať v budúcej vláde

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) sa rozhodla v budúcej vláde nepokračovať. Podľa informácií agentúry SITA v novej vláde nenastanú zmeny medzi tromi vládnymi stranami v rozdelení postov.

 

Viac k témam: Denisa Saková, Erik Tomáš, Ján Kuciak, Lucia Žitňanská, Marek Maďarič, Most-Híd, Peter Pellegrini, predčasné parlamentné voľby, Robert Fico, Robert Kaliňák, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini by mal nahradiť Fica na poste premiéra, novými ministrami majú byť aj Tomáš a Saková © SITA Všetky práva vyhradené.

14. marca 2018