Pavol Rusko zostáva na slobode, prokurátor podal sťažnosť proti rozhodnutiu súdu

359223_fc8a4328 676x457.jpg

BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny,sk) – Exminister hospodárstva a bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko ostáva zatiaľ na slobode. Okresný súd Bratislava II v pondelok totiž zamietol návrh prokuratúry na rozšírenie dôvodov jeho väzby.

Prokuratúra to navrhovala z obavy možného ovplyvňovania svedkov. Prokurátor podal proti rozhodnutiu súdu sťažnosť, záležitosťou sa tak bude zaoberať odvolací súd.

Zákaz vyjadrovania k médiám

Podľa Pavla Ruska, ktorý čelí obvineniu z objednávky vraždy, bol dôvodom na návrh prokuratúry fakt, že sa k prípadu vyjadroval v médiách. To mu súd v pondelok zakázal.

Odporúčame:
Okresný súd v Bratislave bude rozhodovať o rozšírenie dôvodov väzby pre exministra Pavla Ruska

„Aj keď si myslím, že moje právo brániť sa je zaručené ústavou, počkám na právoplatný rozsudok a keď mi to umožní tento rozsudok, tak sa k celej záležitosti vyjadrím,“ povedal po pojednávaní novinárom. Okresný súd Bratislava II už v októbri minulého roku rozhodol o väzobnom stíhaní Pavla Ruska. Krajský súd v Bratislave ho však v novembri nariadil prepustiť.

Obvinenie z objednávky vraždy

Polícia bývalého ministra hospodárstva a podnikateľa Pavla Ruska zadržala v pondelok 23. októbra 2017 v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy. Vyšetrovatelia v tomto prípade už vypočuli spoluobvinených v tejto kauze, konkrétne Mikuláša Černáka, Miloša Kaštana aj Róberta Lališa.

Všetci traja spoluobvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu, alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách. Pred vyšetrovateľom v tomto prípade vypovedali tiež napríklad bývalá manželka Pavla Ruska Viera, asistentka expremiéra Vladimíra Mečiara Anna Nagyová, Ján Kán, podnikateľ Marián Kočner, šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a ďalšie osoby.

Bývalý šéf TV Markíza Pavol Rusko je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra, podľa medializovaných informácií boli podnetom informácie od Mikuláša Černáka, ktorý si odpykáva doživotný trest. Pavol Rusko obvinenia odmieta.

Viac k témam: Pavol Rusko, prokurátor, súd, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pavol Rusko zostáva na slobode, prokurátor podal sťažnosť proti rozhodnutiu súdu © SITA Všetky práva vyhradené.

12. marca 2018