Paul Stastny ako Marián Gáborík v roku 2014, píšu v zámorí

374733_paul stastny 676x467.jpg

WINNIPEG 8. mája (WebNoviny.sk) – Americký hokejista Paul Stastny mal solídnu sezónu v St. Louis, ale od svojho prestupu do Winnipegu žiari ako nikdy predtým.

Syn slovenskej legendy Petra Šťastného dosiahol v 11 zápasoch play-off 11 bodov (4+7) vrátane dvoch víťazných gólov a celkovo z 29 stretnutí od jeho februárového angažovania sa hráči Winnipegu tešili v 23 dueloch z víťazstva.

Jets bojujú o finále konferencie

Zámorské médiá píšu, že 32-ročný stredný útočník je nielen najlepšia kúpa záveru zimného prestupového obdobia, ale zrejme aj najvýnosnejší artikel od roku 2014, keď Los Angeles angažovali Mariána Gáboríka a s jeho výdatnou gólovou pomocou vtedy získali Stanleyho pohár.

Winnipeg momentálne aj zásluhou Paula Stastneho bojuje s Nashvillom o postup do finále Západnej konferencie. Pondelkovú šancu na domácom ľade po prehre 0:4 Jets nevyužili, preto sa rozhodne v zápase číslo 7, konkrétne 10. mája v Nashville.

„Spočiatku vo mne prevládali nervozita a vzrušenie. Nechcel som pokaziť fungujúcu chémiu v mužstve, ale napokon sa to ukázalo ako moje šťastie. V tímovej súhre všetko fungovalo už pred mojím príchodom a ja som na tom nemohol nič zmeniť k horšiemu,“ uviedol Paul Stastny podľa webu TSN. „Veľmi sa mi páči, ako chcú všetci víťaziť. Táto nátura je nákazlivá,“ dodal Paul Stastny.

Vybral si číslo 25

Príchod Stastneho do Winnipegu ocenila aj niekdajšia hviezda tohto tímu z 80. a 90. rokov 20. storočia Švéd Thomas Steen. Je to otec Alexandra Steena, s ktorým Paul Stastny niekoľko rokov hrával v St. Louis. A Paul Stastny si v novom pôsobisku vypýtal číslo 25, ktoré voľakedy vo Winnipegu patrilo práve Thomasovi Steenovi.

Toto číslo síce v nástupníckom klube Arizona Coyotes zrušili z obehu, ale v súčasnom Winnipegu je voľne k dispozícii. Paul Stastny mal pôvodne záujem o číslo 26, ktorým bol svetoznámy aj jeho otec Peter, to však v tíme Jets nosí na drese kapitán Blake Wheeler.

„Som tým poctený, že Paul má moje číslo. Poznám ho dobre a aj jeho otca Petra, proti ktorému som odohral veľa zápasov. Myslím si, že Paul môže byť veľmi vhodný hráč pre Winnipeg,“ povedal Thomas Steen.

Viac k témam: hokej, Marián Gáborík, NHL, Paul Stastny, St. Louis Blues, Winnipeg Jets
Zdroj: Webnoviny.sk – Paul Stastny ako Marián Gáborík v roku 2014, píšu v zámorí © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2018