Parlament opäť nebude mať deň otvorených dverí

Dôvodom, prečo deň otvorených dverí nebude, je slovenské predsedníctvo v EÚ.

BRATISLAVA 21 . augusta (WebNoviny.sk) – Tradičný Deň otvorených dverí (DOD) v NR SR tento rok nebude. Toto podujatie organizoval parlament spravidla na Deň Ústavy SR, teda 1. septembra.

Dôvodom, prečo nebude, je slovenské predsedníctvo v EÚ. „DOD tento rok nebude, pretože už 2. septembra sa uskutoční veľké podujatie v rámci predsedníctva a nie je možné organizačne a kapacitne zastrešiť obe akcie, ktoré by sa konali v takej krátkej následnosti,“ povedala pre agentúru SITA Zuzana Čižmáriková z Kancelárie Národnej rady SR. Podľa nej sa však uvažuje sa o náhradnom termíne, ktorý by mohol byť aj na Deň detí 2017. „Zatiaľ je to však v medziach plánovania a nebol určený konkrétny termín,“ dodala.

DOD v NR SR nebol ani pred dvoma rokmi. Vtedy však z iných príčin. Vtedajší predseda parlamentu Pavol Paška ho zrušil. Kancelária Národnej rady SR to vysvetlila výzvou ministra financií Petra Kažimíra o nutnosti ušetriť v Kancelárii NR SR cca 800 000 eur.

Počas DOD bol pre návštevníkov pripravený kultúrny a aj športový program. Pozrieť si mohli priestory, kde sa bežne v rámci organizovaných prehliadok nedostanú. Takými sú napríklad trakt predsedu parlamentu s gremiálnou miestnosťou, v ktorej zástupcovia poslaneckých klubov rozhodujú o priebehu každej schôdze, alebo Kožený salón, kde predseda parlamentu usporadúva tlačové konferencie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2016