Parlament by už podľa Šimečku nemal zasadať a Kollár tvrdí, že poslanci predkladajú návrhy na hrane normálnosti

485864_bp_7787 676x451.jpg

27.5.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a europoslanec Michal Šimečka si myslí, že do Národnej rady SR bolo predložených množstvo návrhov, ktoré by zaťažili štátny rozpočet a taktiež množstvo predvolebných kampaňových uznesení.

Každý deň prebieha v chaose

Ako ďalej uviedol v relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS, niekedy sa mu zdá lepšie, aby parlament v tomto volebnom období už nezasadal.

„Je tam množstvo užitočných návrhov, ale každý ďalší rokovací deň, ktorý prebieha v takomto chaose, znižuje vážnosť a dôveryhodnosť národnej rady v očiach voličov a svojím spôsobom aj oslabuje vieru v demokraciu,“ dodal.

Šimečka ďalej tvrdí, že novela zákona, ktorá má za cieľ zmenu paragrafu 363 je užitočná, avšak poznamenal, že takýto návrh by v parlamente neuspel, pretože sa ho už viackrát nepodarilo presadiť.

Dôveryhodnosť parlamentu

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) uviedol, že niektorí poslanci predkladajú do NR SR návrhy, ktoré sú na hrane normálnosti a sú vysoko populistické.

Kollár zároveň na margo Šimečkových slov o nedôveryhodnosti slovenského parlamentu v relácii vyhlásil, že by bolo katastrofou, keby sme sa ľudí na Slovensku spýtali, akú dôveryhodnosť u nich má Európsky parlament.

Predseda PS doplnil, že na základe prieskumu má slovenský parlament 16 percent a europarlament 35 percent.

Viac k témam: Paragraf 363 Trestného poriadku, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS), Sobotné dialógy, Štátny rozpočet, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Parlament by už podľa Šimečku nemal zasadať a Kollár tvrdí, že poslanci predkladajú návrhy na hrane normálnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

27. mája 2023