Pápež sa nezúčastní pohrebu izraelského exprezidenta Peresa

Účasť na Peresovom pohrebe ohlásili už viacerí svetoví lídri.TEL AVIV 28. septembra (WebNoviny.sk) – Pápež František sa nezúčastní na pohrebe bývalého izraelského prezidenta Šimona Peresa, ktorý sa bude konať v piatok na národnom cintoríne v Jeruzaleme. Informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie izraelského ministerstva zahraničných vecí.

Pápež František sa pohrebu nebude môcť zúčastniť uviedol hovorca ministerstva zahraničných vecí Emmanuel Nahšon, ktorý tak dementoval správy o plánovanej účasti hlavy rímskokatolíckej cirkvi na poslednej rozlúčke s Peresom.

Odporúčame:

Reakcie na úmrtie Peresa: Odišiel horlivý obhajca mieru

Účasť na Peresovom pohrebe ohlásili už viacerí svetoví lídri: bývalý americký prezident USA Bill Clinton, kanadský premiér Justin Trudeau, americký prezident Barack Obama či následník britského trónu princ Charles.

Bývalého izraelského prezidenta a laureáta Nobelovej ceny za mier hospitalizovali pred dvoma týždňami v Šebovom zdravotnom stredisku (Tel ha-Šomer) pri Tel Avive s bolesťami hlavy. Následne utrpel silnú mŕtvicu s krvácaním do mozgu a bol napojený na dýchacie prístroje. Hoci sa následne jeho zdravotný stav mierne zlepšil, dnes v ranných hodinách zomrel.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2016