Pápež s obavami sleduje dramatický osud ľudí v Jemene, vyzval na rokovania

375703_papez frantisek 1 676x451.jpg

VATIKÁN 17. júna (WebNoviny.sk) – Pápež František vyzval na rokovania o situácii v Jemene, na ktorých by sa zúčastnili aj strany zapojené v tamojšom konflikte, aby sa humanitárna kríza v krajine nezhoršila.

Ako sa v nedeľu vyjadril, s obavami sleduje „dramatický osud ľudí v Jemene, ktorí sú už unavení rokmi konfliktu“. Pápež apeloval na medzinárodnú komunitu, aby nešetrila s úsilím „okamžite priviesť k rokovaciemu stolu strany v konflikte a vyhnúť sa tak zhoršovaniu už aj tak tragickej humanitárnej situácie“.

Odporúčame:
Pápež František vyvolal kontroverziu a postavil sa za homosexuálov, Vatikán zatiaľ mlčí

Vládne sily podporované koalíciou pod vedením Saudskej Arábie v stredu začali ofenzívu na červenomorský prístav Hudajdá. Ten sa snažia dobyť od šiitských povstalcov zvaných húsíovia.

Mesto je hlavným vstupným bodom pre dodávky potravinovej pomoci do krajiny, ktorá je už teraz na pokraji hladomoru. V nedeľu svedkovia informovali, že koaličné letectvo vykonalo nálety na letisko v Hudajde v rámci podpory jednotiek na zemi.

Viac k témam: Jemen, Pápež František
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež s obavami sleduje dramatický osud ľudí v Jemene, vyzval na rokovania © SITA Všetky práva vyhradené.

17. júna 2018