Pápež František bude mať vlastné konto na Instagrame

Svätý Otec bude v rámci sociálnej služby od 19. marca pôsobiť pod prezývkou Franciscus.

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Pápež František bude mať od 19. marca vlastné konto na Instagrame. Svätý Otec bude v rámci sociálnej služby pôsobiť pod prezývkou Franciscus. Ako uviedla talianska agentúra Ansa, vatikánsky rozhlas o tom v utorok informoval riaditeľ komunikačného oddelenia Rímskej kúrie monsignor Dario Vigano.

Vyhlásenie prišlo po pápežovom stretnutí so spoluzakladateľom a vedúcim pracovníkom tejto služby Kevinom Systromom. „Mal som tú česť stretnúť pápeža Františka. Hovorili sme o sile obrázkov zjednotiť ľudí naprieč rozdielnym kultúram a jazykom. Bol to jeden z najnezabudnuteľnejších zážitkov v mojom živote,“ vyjadril sa Systrom, ktorý sa s hlavou katolíckej cirkvi stretol koncom februára.

Pápež František pôsobí aj na mikroblogovacej sieti Twitter, kde ho pod prezývkou Pontiflex sleduje takmer 8,9 milióna ľudí. Naposledy na svojich fanúšikov a fanúšičky apeloval slovami, že nikoho nie je možné vylúčiť z božej milosti. Podľa jeho slov je cirkev dom, kde sú všetci vítaní.

Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com, z agentúry Ansa a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. marca 2016