Pan Ki-mun: Proti extrémizmu treba bojovať aj vzdelávaním

Šéf OSN uvádza, že je potrebné venovať väčšiu pozornosť tomu, prečo jednotlivcov priťahujú násilné extrémistické skupiny.New York 1. júla (WebNoviny.sk) – Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun v piatok 193-člennému Valnému zhromaždeniu OSN predstavil plán zameraný na predchádzanie násilnému extrémizmu po celom svete.

Správa Pan Ki-muna sa sústreďuje na preventívne opatrenia, ako sú napríklad riešenie konfliktov, posilnenie postavenia mládeže v spoločnosti, výchova a vzdelávanie a využívanie sociálnych médií. Tieto opatrenia podľa šéfa OSN pomôžu zápasiť proti prejavom súvisiacim s násilným extrémizmom.

Vystúpenie generálneho tajomníka so správou je súčasťou piatkového zasadnutia valného zhromaždenia na tému globálnej protiteroristickej stratégie OSN. VZ OSN prijalo v septembri 2006 protiteroristickú rezolúciu, ktorá odsudzuje terorizmus vo všetkých jeho podobách a zdôrazňuje odhodlanie medzinárodného spoločenstva posilniť celosvetovú reakciu na terorizmus.

Pan Ki-mun v správe napísal, že „potrebujeme venovať väčšiu pozornosť tomu, prečo jednotlivcov priťahujú násilné extrémistické skupiny“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2016