Paľo Habera a Team predstavia na turné špeciálnu scénu

Hudobníci sa počas mája zastavia v piatich slovenských mestách.BRATISLAVA 28. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský spevák Paľo Habera predstaví na turné s kapelou Team aj špeciálnu scénu, ktorú bude prevážať päť kamiónov. Celú koncertnú šnúru bude zabezpečovať viac ako 40 ľudí.

Muzikanti sa na vystúpenia veľmi tešia. „Tým, že nehráme až tak často, vlastne raz za tri – štyri roky, tak pre nás je už každé turné výnimočné. A zdá sa, že aj pre našich fanúšikov. Cítime to podľa ich záujmu, že sa už nevedia dočkať, kedy nás zase uvidia. Vlastne oni sú tým dôvodom, prečo hráme,“ povedal Habera. „Slovenské publikum je veľmi srdečné a myslím si, že aj verné. Keď si ho raz získate, už ho nestratíte,“ dodal 54-ročný frontman. Muzikanti sa v rámci Habera & Team „33“ Tour 2016 zastavia 1. mája v Prievidzi, 4. mája v Košiciach, 6. mája v Poprade, 11. a 12. mája v Bratislave a 16. mája v Martine.

Hosťom turné bude hudobník a spevák Peter Aristone, ktorý žne v posledných mesiacoch jeden úspech za druhým. Vo februári vydal singel s názvom Gold, ku ktorému zverejnil aj videoklip, na čo ho takmer okamžite oslovil soul-blues-rockový spevák Marc Broussard, aby sa k nemu pridal ako support na jeho turné po USA.

Koncom apríla by malo v Amerike vyjsť i jeho nové EP Gold, ktoré len o pár dní neskôr uzrie svetlo sveta aj na Slovensku. Mladý spevák v tom čase zavíta opäť do Európy, keďže ho v máji čaká turné s kapelou Team.

„Paľo Habera pôsobí momentálne pod tým istým vydavateľstvom, ktoré ma zastupuje v Čechách a na Slovensku a s interpretmi v rámci neho máme veľmi dobré vzťahy, všetci sa poznáme. No a Paľo dlho riešil predkapelu na svoje turné, až si nakoniec vybral mňa, lebo sa mu zapáčila moja posledná tvorba,“ objasnil Aristone vznik spolupráce s Haberom. Mladý hudobník je z novej príležitosti nadšený. „Som Paľovi vďačný a teším sa na to. Mám rád jeho staré hity z 80. rokov, to boli super veci, je to skvelý muzikant a spevák. Osobne ho zatiaľ veľmi nepoznám, ale ako hudobníka ho veľmi uznávam,“ podotkol.

Kapela Team vznikla v roku 1980. V rokoch 1989, 1990 a 1991 skupina získala ocenenie Zlatý slávik, pričom v roku 1991 si toto ocenenie v kategórii spevák odniesol Pavol Habera. Na konte majú jedenásť albumov a medzi ich najznámejšie hity patria skladby ako Reklama na ticho, Lietam v tom tiež (Prichytený pri živote), Prievan v peňaženke, Severanka, Držím ti miesto, Krátke lásky (sú tie najdlhšie), Je to vo hviezdach či Nemám čo stratiť.

Informácie pochádzajú od Danky Šoporovej zo spoločnosti Access Production a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. apríla 2016