Otec zavraždeného novinára Jána Kuciaka nemá z vyšetrovania dobrý pocit

370284_vza_0308 676x436.jpg

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Otec zavraždeného novinára Jána Kuciaka v nedeľňajšej mimoriadnej relácii televízie Markíza Politická kríza povedal, že nemá z vyšetrovania dobrý pocit. „Zatiaľ je to na bode mrazu,“ zhrnul Jozef Kuciak.

„Aby som mal dôveru, nemal by tam (na čele PZ, pozn. red.) byť pán Gašpar,“ dodal Kuciak a pripomenul, že jeho syn písal o Gašparovom švagrovi. Matka Martiny Kušnírovej zopakovala, že vyšetrovanie je fraška. „Gašpar by mal odstúpiť. Zlyhal,“ zdôraznila Zlatica Kušnírová.

Lipšicova kritika zverejnenia tzv. drogovej stopy

Kuciak na záver vyjadril pochybnosti, že sa vražda vyšetrí. „Po šaráde s výmenou vlády už neverím ničomu,“ povedal. „Vždy verím, že sa nájde spravodlivosť, za ktorú Janko a Martina položili život,“ uzavrela Kušnírová.

Odporúčame:
Foto: Desaťtisíce ľudí na proteste Za slušné Slovensko kričalo „Béla luhár“ aj „Nie Ficolandii“

Advokát oboch rodín Daniel Lipšic kritizoval zverejnenie tzv. drogovej stopy, keď Gašpar informoval o odpočutej komunikácii drogových dílerov, ktorí sa dohadovali na ceste do Veľkej Mače, miesta, kde boli zavraždení Kuciak a Kušnírová. Podľa Lipšica ľudia na čele vyšetrujúcich orgánov sa viac starajú o udržanie si pozícií ako o vyšetrenie vraždy.

Vačoka prekvapilo stanovisko prokuratúry

Bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok vyjadril prekvapenie zo stanoviska špeciálnej prokuratúry, ktorá sa odmieta vyjadrovať k priebehu vyšetrovania. Zákon podľa neho jasne určuje, že prokuratúra má v určenom rozsahu informovať aj verejnosť.

Podobne ako Lipšic, aj on kritizoval oneskorenú raziu v domoch talianskych podnikateľov, o ktorých písal Kuciak. Po štyroch dňoch od zverejnenia poslednej Kuciakovej reportáže už mohli byť všetky stopy, ktoré by polícia mohla nájsť, dávno zametené, dodal.

Viac k témam: Daniel Lipšic, Ján Kuciak, Peter Vačok
Zdroj: Webnoviny.sk – Otec zavraždeného novinára Jána Kuciaka nemá z vyšetrovania dobrý pocit © SITA Všetky práva vyhradené.

18. marca 2018