Osemdesiat dní po operácii Neymar po prvý raz trénoval s loptou

376089_neymar 676x451.jpg

TERESOPOLIS 23. mája (WebNoviny.sk) – Brazílski fanúšikovia sa dočkali, ich futbalový líder Neymar (26) je opäť v tréningovom procese. Obávaný kanonier v utorok absolvoval hodinový špeciálny tréning v Teresopolise, kde sa Brazílčania pripravujú na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v Rusku (14. 6. – 15. 7.).
Neymar trénoval spoločne s Gabrielom Jesusom a Danilom, dribloval a strieľal z dlhších aj kratších vzdialeností a snažil sa naplno zaťažiť pravú nohu presne 80 dní po operácii fraktúry piatej metatarzálnej kostičky v chodidle. Podľa brazílskych médií zvyšok brazílskeho kádra začne riadne trénovať s loptou až v stredu.

Odporúčame:
Neymar je najlepším hráčom Ligue 1 aj napriek tomu, že od februára nehral

Neymar si privodil zranenie 25. februára v zápase francúzskej najvyššej súťaže PSG – Marseille a o šesť dní neskôr ho už operovali v Belo Horizonte. Jeho zápasový návrat je plánovaný na 3. júna v prípravnom stretnutí proti Chorvátom v Londýne.
Nasledovať bude ešte jeden prípravný duel s Rakúskom (10. 6.) vo Viedni a presun do Soči, kde si „kanárici“ rozložia svoj posledný tréningový tábor bezprostredne pred začiatkom MS 2018. Päťnásobní majstri sveta Brazílčania začnú svoju púť základnou E-skupinou v Rusku 17. júna zápasom v Rostove nad Donom proti Švajčiarom. Nasledovať budú duely proti Kostarike a Srbsku.

Viac k témam: brazílska futbalová reprezentácia, futbal, Ligue 1, Neymar, PSG Paríž St. Germain
Zdroj: Webnoviny.sk – Osemdesiat dní po operácii Neymar po prvý raz trénoval s loptou © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018