Orol zaútočil na chlapca pazúrmi, pokúšal sa ho odniesť

Nehoda sa stala počas sokoliarskeho programu v púštnom parku v meste Alice Springs v Austrálii. Orol klinochvostý, ktorý za útokom na dieťa stojí, je najväčší dravec Austrálie a vôbec najväčší druh orla.ALICEE SPRINGS 12. júla (WebNoviny.sk) – Obrovský orol klinochvostý sa pokúsil zaťať svoje pazúry do hlavy vydeseného kričiaceho chlapca v Austrálii a odniesť ho „ako malé zviera“.

K incidentu došlo pred zrakom ohromených divákov počas sokoliarskeho programu v púštnom parku v meste Alice Springs. Chlapec, ktorý mohol mať podľa stanice BBC šesť až osem rokov, skončil s povrchovým zranením tváre. BBC o tom informovala Christine O’Connellová z Horshamu v austrálskom zväzovom štáte Viktória, ktorá park 6. júla s manželom navštívila a útok zachytila na videu. Povedala, že orol zaútočil priamo na chlapca zo vzdialenosti asi 15 metrov.

„Muž, ktorý sedel neďaleko chlapca, povedal, že sa stále hral zo zipsom na bunde,“ uviedla Christine. Orol znepokojený zvukom zipsu chňapol po chlapcovej jasno zelenej bunde a pokúsil sa chlapca dvihnúť, kým zasiahli zamestnanci parku. Organizátori program predčasne ukončili a park vydal vyhlásenie, že okolnosti „kontaktu orla s jedným z divákov“ dôkladne vyšetruje a do skončenia vyšetrovania tohto orla z programu odstránil.

Orol klinochvostý (Aquila audax) je najväčší dravec Austrálie a vôbec najväčší druh orla. Dorastá do priemernej dĺžky 1,2 metra a jeho rozpätie krídel je 2,5 metra. Jeho charakteristickým znakom je chvost v tvare klinu, ktorý je za letu dobre viditeľný.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júla 2016