Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko požiadali o stretnutie s prezidentom Kiskom

370335_slovakia_journalist_killed_95649 7bdb8af447dc4583af18385c677070f9 676x448.jpg

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko požiadali prezidenta Andreja Kisku o stretnutie. Agentúru SITA o tom informoval jeden z organizátorov Juraj Seliga.

„Vážený pán Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky, v zmysle ústavy je prezident hlavou štátu, ktorá reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. Z tohto dôvodu a vzhľadom na aktuálnu spoločenskú situáciu si Vás ako organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko a zástupcovia občianskej verejnosti dovoľujeme požiadať o prijatie,“ uvádza sa v žiadosti zaslanej hlave štátu.

Odporúčame:
Foto: Desaťtisíce ľudí na proteste Za slušné Slovensko kričalo „Béla luhár“ aj „Nie Ficolandii“

Na stretnutí by organizátori prezidentovi radi vysvetlili svoje požiadavky a svoje ďalšie zamýšľané kroky. „Rovnako by sme s Vami chceli hovoriť o spôsobe, ako obnoviť dôveru občianskej verejnosti v štátnu moc,“ dodali.

V piatok minulý týždeň boli po celom Slovensku, ale aj v Európe a vo svete, zhromaždenia Za slušné Slovensko. Organizátori a zúčastnení žiadali vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej za účasti medzinárodných vyšetrovateľov. Vyslovili sa tiež za predčasné voľby.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest Za slušné Slovensko

 

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, pochod „Za slušné Slovensko“, predčasné parlamentné voľby, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko požiadali o stretnutie s prezidentom Kiskom © SITA Všetky práva vyhradené.

19. marca 2018