Oravské samosprávy získali na telocvične vyše 270-tisíc eur

V Oravskej Lesnej postavia novú telocvičňu vďaka dotácii 165-tisíc eur. Obec prispeje sumou 55-tisíc eur.DOLNÝ KUBÍN 24. apríla (WebNoviny.sk) – Mestá a obce na Orave získali od ministerstva školstva finančné prostriedky na rekonštrukcie telocviční a doplnenie ich vybavenia v sume viac ako 270-tisíc eur.

V Oravskej Lesnej postavia novú telocvičňu vďaka dotácii 165-tisíc eur. Obec prispeje sumou 55-tisíc eur. Základná škola M. Kukučína v Dolnom Kubíne získala 26-tisíc eur na rekonštrukciu cvičebného priestoru.

„Využité budú na rekonštrukciu palubovky, na ktorú nainštalujeme 9 mm PVC krytinu,“ povedal pre agentúru SITA vedúci kancelárie primátora mesta Dolný Kubín Vladimír Adamec. Ďalších 2 500 eur od ministerstva samospráva použije na doplnenie jej vybavenia. Podľa Adamca kúpia volejbalovú konštrukciu, basketbalové koše, gymnastický mostík, hrazdu, kruhy a ďalšie vybavenie.

Nové osvetlenie v telocvični za približne 17-tisíc eur pribudne v obci Hladovka. Tá sa podieľa na oprave spolufinancovaním 4 000 eur. Základná škola P. O. Hviezdoslava v Trstenej zrekonštruuje strechu s použitím dotácie 45-tisíc eur.

„Momentálne čakáme na zmluvu, pripravujeme rozpočet, ako aj verejné obstarávanie. Po jeho ukončení budeme vedieť, kedy presne začneme s rekonštrukciou strechy,“ spresnila prednostka Mestského úradu Trstená Ivona Halimovičová.

V Lokci dostanú deti nové vybavenie telocvične za približne 4 000 eur. Rovnakú sumu získali aj ZŠ v Bobrove, Zubrohlave, Zuberci, Zázrivej a Základná škola M. Medveckej v Tvrdošíne.

Ministerstvo školstva v rámci rozvojových projektov zameraných na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy formou dostavby, rekonštrukcie alebo výstavby novej telocvične pridelilo v rámci Slovenska na 203 predložených projektov finančné prostriedky vo výške deväť miliónov eur. Ďalším miliónom podporilo 346 projektov na vybavenie telocviční.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. apríla 2016