Opozícia chce po Kaliňákovi odvolávať aj premiéra Fica

Dôvodom snahy opozície o odvolanie premiéra Roberta Fica je jeho prístup ku kauze Bašternák.BRATISLAVA 1. júla (WebNoviny.sk) – Zástupcovia opozičných subjektov SaS a OĽaNO v piatok v parlamente odovzdali návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorej zámerom má byť vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Robertovi Ficovi. Pod návrhom je 34 poslaneckých podpisov.

Odvolávať premiéra chce opozícia v súvislosti s jeho prístupom ku kauze Bašternák. „Prvých sto dní tejto vlády Roberta Fica je najhorších v histórii Slovenska,“ vyhlásila poslankyňa Veronika Remišová (OĽaNO).

Obrazom: Policajná razia v objektoch spojených s Bašternákom

Podľa Remišovej s vládou spájajú len samé kauzy a vládna koalícia je v stave neustáleho hašterenia. Premiér podľa nej tým, že nekoná v kauze Bašternák, ohrozuje dobré meno Slovenska. „Pán premiér zlyhal a mal by za to niesť zodpovednosť,“ uviedla.

Viac z mimoriadnej schôdze parlamentu:

Odvolávanie Kaliňáka prerušili, opozícia hovorí o mečiarizme

Fico vychválil Kaliňáka, opozícia len kydá hnoj

Pčolinský: Odvolávanie Kaliňáka je šaškáreň Matoviča

Bašternák je vraj kľúčový človek, drží koalíciu za časť tela

Podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča opozícia opakovane vyzývala premiéra, aby odvolal ministra vnútra Roberta Kaliňáka a vysťahoval sa z bytovky Bonaparte, on však celú kauzu len bagatelizoval. „Svojím konaním vedome podporuje korupčné prostredie,“ povedal Matovič s tým, že opozícii je ľúto, že takýto návrh musia podávať v deň začiatku predsedníctva Slovenska v Rade EÚ, nemajú však inú možnosť. „Nerobíme hanbu Slovensku, snažíme sa jej zabrániť,“ dodal.

Opoziční poslanci zároveň kritizujú predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS), že prerušil na neurčito schôdzu k vysloveniu nedôvery ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. „Štylizoval sa do polohy módnej polície, prekážajú mu mobily a transparenty, ale nijakým spôsobom nás neinformoval, ako to chce riešiť,“ povedala Natália Blahová (SaS) v súvislosti s tým, že Danko vo štvrtok kritizoval správanie sa niektorých poslancov, ich obliekanie a vyjadrovanie ako aj využívanie transparentov a natáčanie schôdze na mobilné telefóny. Zároveň navrhuje vytvorenie nového rokovacieho poriadku, ktorý by tieto veci upravoval.

Podľa poslanca NR SR Daniela Lipšica (OĽaNO) je však neprijateľné, aby väčšina v parlamente dostala napríklad právo hodnotiť, čo je urážlivé a čo nie. Ako dodal, ideálne, bez akýchkoľvek sporov, funguje parlament len v Severnej Kórei.

Odporúčame:

Koalícia opäť Kaliňáka podrží, v kauze je veľa otáznikov

Obrazom: Polícia robila raziu u podnikateľa Bašternáka

Asistent poslanca Rajtára ľutuje, že si pozrel účet Kaliňáka

Smeru ublížila kauza Bašternák. #Sieť ide ku dnu

Obrazom: Tisíce demonštrantov opäť žiadali demisiu Kaliňáka

Zo 650-tisíc na 10,5 milióna. Matovič ukázal príjmy Kaliňáka

Opozícia vytiahla na ministra Kaliňáka ďalší jeho kšeft

Prokurátori z kauzy Kaliňák majú prepojenie na Bašternáka

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2016