Online: Pokračuje schôdza o vyslovení dôvery vláde Petra Pellegriniho

370895_tomas drucker peter pellegrini 676x451.jpg

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR od pondelka 9:00 budú pokračovať v schôdzi NR SR, v prerušenom rokovaní o Programovom vyhlásení vlády SR. Do rozpravy sa písomne prihlásilo 39 poslancov z opozície. V piatok v pléne vystúpilo len pár zákonodarcov. V

šetci však odôvodňovali, prečo novej vláde Petra Pellegriniho dôveru nevyslovia. Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) poukázala na ministra práce Jána Richtera i na ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú.

Odporúčame:
Online: Schôdza parlamentu o dôvere Pellegriniho vláde je do pondelku prerušená

Ďuriš Nicholsonovú neuspokojuje ani výmena Roberta Kaliňáka Tomášom Druckerom na poste ministra vnútra. Krízový manažér podľa nej rezortu absolútne nerozumie a nemôže tomu rozumieť nikto, kto prichádza zvonku.

V pondelok by mala ako prvá v snemovni počas rozpravy vystúpiť poslankyňa za hnutie OĽaNO Veronika Remišová. Rovnako ako SaS aj hnutie OĽaNO má voči novej vláde výhrady, a tak podľa ich doterajších vyhlásení, vládu Pellegriniho nepodporia vyslovením dôvery.

Po vystúpení všetkých prihlásených poslancov by tiež mali hlasovať o programovom vyhlásení a o vyslovení dôvery novej vláde Petra Pellegriniho.

Textový online prenos (minúta po minúte)

30. schôdza parlamentu

9:00 Schôdza parlamentu bude pokračovať od 9:00, ako prvá by mala v pondelok vystúpiť poslankyňa za hnutie OĽaNO Veronika Remišová.

Viac k témam: Národná rada SR, Peter Pellegrini, politická kríza, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Online: Pokračuje schôdza o vyslovení dôvery vláde Petra Pellegriniho © SITA Všetky práva vyhradené.

26. marca 2018