Olympijské preteky poznačil bizarný kiks, Stadloberová ním zrejme prišla o medailu

368569_teresa stadloberova 676x543.jpg

PJONGČANG 25. februára (WebNoviny.sk) – Bizarný kiks rakúskej bežkyne na lyžiach Teresy Stadloberovej poznačil nedeľňajšie preteky s hromadným štartom na 30 km klasickou technikou na záver súťažného diania na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

Dvadsaťpäťročná adeptka bola približne 7 km pred cieľom na druhej pozícii, keď nepochopiteľne zabočila vpravo, zatiaľ čo súperky správne smerovali doľava. Keď si dezorientovaná nešťastníčka Stadloberová uvedomila svoju chybu, vrátila sa, ale až na priebežný ôsmy post. Napokon skončila deviata namiesto črtajúceho sa medailového umiestnenia.

Odporúčame:
Björgenová získala v Pjongčangu už druhé zlato, Procházková skončila na 36. mieste

„Neviem, fakt neviem. Vybrala som si zlú cestu, ba urobila som to dva razy. V tom druhom prípade som už naozaj netušila. Jednoducho som mala ´blackout´. Nedokážem to vysvetliť,“ referovala Stadloberová.

„Je to pre nás neuveriteľné,“ podobne zarazene uviedol športový riaditeľ rakúskeho tímu Markus Gandler. „Smutné. Dozvedela som sa o tom až v mix-zóne,“ skonštatovala Švédka Charlotte Kallová, ktorá bola piata.

„Človek musí mať naštudovanú trať. Som však veľmi smutná a sklamaná, že sa mi čosi takéto stalo, lebo som mala naozaj vydarený deň. Bola som v dobrom rozpoložení. Vopred som tušila, že toto môžu byť moje preteky. Navyše, mala som rýchle lyže. Pred tým zlyhaním som uvažovala o stupňoch…“ priznala Rakúšanka, dcéra bývalého popredného bežca na lyžiach Aloisa Stadlobera.

Viac k témam: beh na lyžiach, Beh na lyžiach ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Teresa Stadloberová, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Olympijské preteky poznačil bizarný kiks, Stadloberová ním zrejme prišla o medailu © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2018