OĽaNO podporí Ľuboša Machaja ako nového generálneho riaditeľa RTVS (video)

488151_156a7354 676x451.jpg

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanecký klub hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pri voľbe nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) podporí Ľuboša Machaja.

Uviedol to počas dnešného brífingu v Národnej rade SR predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Verí, že sa im podarí na parlamentnom rokovaní zvoliť nového šéfa RTVS tak, aby verejnoprávne médium posunuli tam, kde si zaslúži byť.

Verejné vypočutie malo zmysel

Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽaNO) konštatoval, že verejné vypočutie a prizvanie odbornej verejnosti malo zmysel.

K vybratému kandidátovi povedal, že Machaj svoj život zasvätil RTVS a verejnoprávnosti a ide o morálne silne autonómnu osobu.

Odporúčaní kandidáti

Poradná komisia pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS pri parlamentnom výbore pre kultúru a médiá zaradila medzi odporúčaných kandidátov na post riaditeľa RTVS Tibora Búzu a Ľuboša Machaja.

Za prijateľných označila Petra Badača a Ivana Goliana. Ako neodporúčaných kandidátov označila Petra Janků, súčasného šéfa RTVS Jaroslava Rezníka, Vladimíra Semana a Daniela Živicu.

Členovia poradnej komisie mali možnosť sa zoznámiť s projektmi všetkých kandidátov. Komisia sa zúčastnila na verejnom vypočutí kandidátov a mohla im klásť otázky. Medzi členmi komisie boli napríklad šéf Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík alebo riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák.

Voľba generálneho riaditeľa

Voľba nového generálneho riaditeľa RTVS sa uskutoční na aktuálnej júnovej schôdzi parlamentu.

Ak nikto z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov, do opakovanej voľby postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov.

Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Rezníka sa končí tento rok 1. augusta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podpora
Zdroj: Webnoviny.sk – OĽaNO podporí Ľuboša Machaja ako nového generálneho riaditeľa RTVS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

28. júna 2022